آیت‌الله سید ابراهیمی رییسی در سفر استانی خود به اصفهان، از مجموعه هسته‌ای UCF بازدید کرد.

به گزارش مرور نیوز و به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، آیت‌الله سید ابراهیمی رییسی ، رییس قوه قضاییه در سفر استانی خود به اصفهان، از مجموعه هسته‌ای UCF بازدید کرد.

بازدید رئیس قوه قضاییه از سایت هسته‌ای UCF اصفهان1

در این بازدید که علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز حضور داشت، رئیس قوه قضاییه از از خطوط فرآیندی و تولیدی سایت UCF بازدید کرد.

رئیس قوه قضاییه در این بازدید با اشاره به کاربرد فراوان دانش هسته‌ای در حوزه‌های مختلف اعم از صنعت، کشاورزی، پزشکی و .. تاکید کرد: گام‌های بزرگی تا امروز در این صنعت به دست دانشمندان کشور برداشته شده است و ان‌شالله این دانش همواره ارتقاء خواهد یافت و به قله مد نظر خواهد رسید.

وی بازدید از صنعت پیشرو‌ و بومی‌شده هسته‌ای در استان صنعتی اصفهان را فرصتی مغتنم برشمرد و برای فعالان و دانشمندان این حوزه آروزی موفقیت کرد.

 رئیس قوه قضاییه در پایان از تلاش‌های دانشمندان و کارکنان سازمان انرژی هسته‌ای تقدیر کرد و یاد شهدای هسته‌ای را گرامی داشت.

بازدید رئیس قوه قضاییه از سایت هسته‌ای UCF اصفهان2

کارخانه فرآوری اورانیوم اصفهان موسوم به (Uranium Conversion Facility) یکی از تأسیسات محوری تولید سوخت است که فرایند تبدیل کیک زرد به هگزافلوراید اورانیوم (UF6) در آنجا صورت می‌گیرد. UF6 با انتقال به تأسیسات هسته‌ای نطنز با عمل سانتریفیوژ، غنی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز