سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه ۹ دی ۹۸ خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه ۹ دی ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 78 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 89 در وضعیت سالم قرار دارد.

نظری گفت: بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات روز دوشنبه (9 دی 98) با افزایش تردد خودروها همراه با آسمان صاف و تندی ناچیز باد، بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده شده و سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: در طی روز با حاکمیت جو آرام و کاهش سرعت باد، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و احتمال می‌رود کیفیت هوای برخی مناطق در شرایط نامطلوب باقی بماند.

وی ادامه داد: شایان‌ذکر است در ساعات پایانی دوشنبه، افزایش حجم ترافیک شبانه سبب افزایش غلظت ذرات معلق نسبت به شب گذشته شده و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی دوشنبه از غلظت آلاینده‌ها تا حدی کاسته خواهد شد.

نظری بیان کرد: کاهش تندی باد تا صبح روز سه‌شنبه (10 دی 98) هم‌زمان با ترافیک صبحگاهی باعث می‌شود که غلظت ذرات معلق نسبت به روز گذشته افزایش پیدا کند و درنتیجه احتمال می‌رود در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: به‌تدریج با افزایش سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر تا حدودی شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و بهبود نسبی کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. بااین‌حال، در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی سه‌شنبه کاهش سرعت باد و تجمع ذرات معلق در مناطق پرتردد، کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز