دادستان تهران گفت: دره فرحزاد از وجود متعادان پاکسازی شده است و دستگاه‌ها به وظایف قانونی خود برای ایجاد آرامش و امنیت جامعه تلاش کنند.

به گزارش مرور نیوز،  علی القاصی ، دادستان تهران در حاشیه بازدید از دره فرحزاد که اخیرا از معتادان پاکسازی شد، اظهار کرد: این منطقه به عنوان منطقه حساس و پرتردد، به محل تجمع معتادین، فروش مواد مخدر، خرده فروشی مواد مخدر و عرضه مشروبات الکی تبدیل شده بود که همین موضوع منجر به از بین رفتن احساس امنیت شهروندان شده بود.

وی افزود: بر اساس وظیفه‌ای که همه دستگاه‌های متولی در حوزه شهری داشتند و جلسات متعددی که در دادسرای تهران برگزار شد، یک هماهنگی میان همه دستگاه‌ها ایجاد شد تا به وظایف خود مبنی بر پاکسازی و فراهم کردن یک محیط امن و آرام برای مردم عمل کرده و آن را دنبال کنند.

القاصی اضافه کرد: شاهد هستیم دستگاه‌های متولی اعم از اداره برق، شهرداری، آب منطقه‌ای و مجموعه پلیس نظم و امنیت را برقرار و قضات نیز در دادسرا دستورات لازم را صادر کردند و در نتیجه امروز شاهد پاکسازی این منطقه از خرده‌فروشان مواد مخدر و مشروبات الکی هستیم.

دادستان تهران گفت: برای دستگاه قضایی مهم است که دستگاه‌ها با وظایف قانونی خود آشنا باشند و به آن عمل  کنند.

وی در پاسخ به این سوال که تقریبا از بهمن سال گذشته پلیس بصورت جدی در مناطقی مانند شوش، مولوی و هرندی این طرح را انجام داد و حالا هم به منطقه فرحزاد رسیده است، مسئولان انتظامی ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید دارند که در تهران سایر ارگان ها مثل وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی پای کار نمی آیند، آیا در این باره پرونده ای تشکیل خواهد شد، گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان مانند بهزیستی و وزارت بهداشت باید به وظایفشان عمل کنند.

وی افزود: ۴۰۰ نفر از معتادان را تحویل کمپ‌ها دادیم که در حال مراقبت و باز اجتماعی هستند که باید این راه را طی کنند و این پروسه را برای ۶ماه تمدید کردیم تا در محل مناسب برای ترک اعتیاد نگهداری شوند و اقدامات درمانی و بازسازی شخصیتی و روحی آنها انجام شود.

 القاصی  خاطر نشان کرد: دستگاه‌های دیگر هم از جمله بهزیستی، وزارت بهداشت، شهرداری، امور آب و برق هر کدام بر اساس وظایفی که در قانون پیش بینی شده است باید عمل کنند و اگر قصور و کوتاهی داشته باشند قطعا تحت تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز