مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز (۱۵ دی‌ماه) با حرکت شرق‌سوی سامانه بارشی از شدت بارش در مناطق مرزی کشور کاسته می‌شود و بارش در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب و به شکل پراکنده در سواحل دریای خزر تداوم خواهد داشت.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درخصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: امروز (۱۵ دی‌ماه) با حرکت شرق‌سوی سامانه بارشی از شدت بارش در مناطق مرزی کشور کاسته می‌شود و بارش در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب و به شکل پراکنده در سواحل دریای خزر تداوم خواهد داشت همچنین بارش در مناطق سردسیر به‌صورت برف و در مناطق جنوبی به‌صورت رگبار و رعد و برق است و در مناطق مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این‌که در این روز وزش باد شدید برای شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از جنوب کشور پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: فردا (۱۶ دی‌ماه) بارش در شمال شرق و جنوب شرق به‌صورت پراکنده خواهد بود و از اواخر وقت همان روز سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

به گفته وی طی روز سه‌شنبه (۱۷ دی‌ماه) جوی پایدار در کشور حاکم است که سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در کلانشهرها و مناطق صنعتی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: طی روز چهارشنبه (۱۸ دی‌ماه) سامانه بارشی دیگری از غرب وارد کشور می‌شود که از بعد از ظهر بارش پراکنده باران و برف را برای این مناطق به دنبال دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که طی روز پنج‌شنبه (۱۹ دی‌ماه) بر گستره مناطق تحت تاثیر این سامانه افزوده می‌شود، اظهارکرد: از امروز بعد از ظهر تا سه‌شنبه (۱۵ تا ۱۷ دی‌ماه) مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

وی در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۶ دی‌ماه) صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۱-  و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (۱۷ دی‌ماه) نیز صاف همراه با غبار محلی و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز