مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بعد از ظهر چهارشنبه سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و در استان های واقع در شمال غرب، غرب، برخی نقاط جنوب غرب استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های البرز مرکزی سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید موقتی و در مناطق جنوبی سبب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درخصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: سه شنبه (۱۷ دی ماه) تا ظهر چهارشنبه (۱۸ دی ماه) جوی آرام در غالب مناطق کشور خواهیم داشت. بعد از ظهر چهارشنبه سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و در استان های واقع در شمال غرب، غرب، برخی نقاط جنوب غرب استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های البرز مرکزی سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید موقتی و در مناطق جنوبی سبب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: پنج شنبه (۱۹ دی ماه) در غالب مناطق کشور به جز مرکز و جنوب غرب بارش ادامه خواهد داشت. جمعه (20 دی ماه) بارش در جنوب و جنوب شرق کشور تشدید خواهد شد همچنین در سواحل دریای خزر، شمال غرب و بخش‌هایی از استان‌های کرمانشاه و کردستان بارش پراکنده باران و برف رخ خواهد داد.

به گفته وی طی دو روز آینده خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۷ دی ماه) صاف و غبار محلی با بیشترین و کمترین دمای ۹ و ۲- درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت پس فردا (۱۸ دی ماه) صاف و غبار محلی در بعداز ظهر افزایش ابر در اواخر وقت بارش پراکنده خواهد بود و دمای هوا در گرمترین و سردترین زمان به ۹  و ۱- درجه سانتیگراد می‌رسد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز