سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران امروز سه شنبه ۱۷ دی ۹۸ خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران امروز سه شنبه ۱۷ دی ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین ۹۸ در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص ۱۰۳ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

نظری گفت: نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در نخستین ساعات روز سه‌شنبه (17 دی 98) با برقراری جو آرام و آسمان صاف، هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: در طی روز افزایش پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر، سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و احتمال می‌رود کاهش کیفیت هوا را در بیشتر مناطق پایتخت شاهد باشیم؛ بنابراین، با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران و نیز انباشت آلاینده‌ها در طول روز، بر غلظت ذرات معلق نسبت به شب گذشته افزوده گشته و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: با تداوم این وضعیت جوی تا صبح چهارشنبه (18 دی 98) با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری شرایط ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در طول روز نیز شرایط پایدار و سکون جو پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و کیفیت هوای مناطق پرتردد در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند.

نظری بیان کرد: در شامگاه چهارشنبه نیز برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: هرچند با افزایش نسبی میزان ناپایداری جوی و رشد ابر در ساعات پایانی چهارشنبه، غلظت آلاینده‌ها نسبت به شب گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز