استاندار تهران گفت: راه های مقابله با این تاکتیک‌های دشمن را باید به خوبی مد نظر قرار دهیم. بسیاری از کشورها حتی نمی‌توانند علیه آمریکا شعار دهند. اما ما در دفاع و خنثی کردن اقدام تروریستی آمریکا بر اساس قانون بین‌المللی این عملیات غرور آفرین را انجام دادیم.

به گزارش مرور نیوز، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در جلسه شورای مدیریت بحران استان تهران با تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و درگذشت برخی از هموطنانمان در مراسم تشییع این شهید والا مقام اظهار کرد: صبح امروز حادثه سقوط هواپیما در شاهد شهر نیز باعث جان باختن برخی از هموطنانمان شد. این ضایعه را نیز به همه بازماندگان این سانحه تسلیت می‌گویم.

وی در ادامه با تشکر و قدردانی از مدیریت و تدبیر مدیران در روان‌سازی و تسهیل برگزاری مراسم تشییع در تهران، اظهار کرد: باید از نیروی انتظامی و همه دستگاههای اجرایی که کنترل خوبی داشتند تا شاهد بزرگترین ظرفیت اقتدار در کشور باشیم، قدردانی کنم.

وی افزود: رسانه‌های خارجی به حضور بیش از ۵ میلیون نفر در این مراسم اذعان کردند. لذا باید از بسیج، نیروی انتظامی ، اورژانس، هلال احمر و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی که با این نظم و آرامش در جهت برگزاری این مراسم تلاش کردند، قدردانی کنم.

استاندار تهران ادامه داد: صبح امروز در همان زمانی که حمله تروریستی آمریکا انجام شد و سردار سلیمانی و همرزمانش را به شهادت رساندند نیروی هوافضای سپاه جمهوری اسلامی ایران در عملیاتی غرور آفرین با هدف گیری دقیق و به هنگام و به گفته‌ی رهبر معظم انقلاب، یک سیلی به دشمن دیرینه زدند.

وی اظهار کرد:‌ ماتجربه ۸ سال دفاع مقدس داشتیم. کدام زمان بوده که از این توطئه‌های دشمن در امان باشیم آیا مقطعی پس از انقلاب اسلامی ایران سراغ داریم که از این توطئه‌های استکبار و ایادی آن در امان بوده باشیم.

محسنی بندپی ادامه داد:‌ رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم شیوه‌های مقابله با دشمن را نه تنها برای مسئولین که برای مردم هم لازم دانستند و بر مطلع بودن مردم تاکید کردند.

بند پی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر این که مردم ما با تدبیر هستند و در ابعاد مختلف سیاسی و فرهنگی و اجتماعی این تدبیر را سرلوحه اقدامات خود قرار می‌دهند، افزود: ما می‌توانیم مدیریت توطئه‌های دشمن را داشته باشیم، نخستین مساله مقابله با عملیات روانی در استراتژی جدید آمریکا در کنار تحریم‌هاست و پمپاژ ناامیدی به عنوان یک راهبرد، چاشنی تحریم‌ها شده بود. لذا دشمن یأس و ناامیدی و وحشت را در دل مردم تزریق می‌کند. بر همین اساس باید آمادگی و آرامش خود را در بالاترین سطح حفظ کنیم.

وی ادامه داد: راههای مقابله با این تاکتیک‌های دشمن را باید به خوبی مد نظر قرار دهیم. بسیاری از کشورها حتی نمی‌توانند علیه آمریکا شعار دهند. اما ما در دفاع و خنثی کردن اقدام تروریستی آمریکا بر اساس قانون بین‌المللی این عملیات غرور آفرین را انجام دادیم.

وی تاکید کرد:‌ بی‌تردید به دنبال جنگ نیستیم اما اگر دشمنان ادامه دهند ما ظرفیت و قدرت لازم را برای پاسخ مناسب داریم.

بندپی تاکید کرد:‌ در جهت خنثی کردن رعب و وحشت و عملیات روانی همه دستگاههای خدمت رسان باید برای خدمات مناسب از جمله آب، گاز و خدمات مردم تدبیر لازم را داشته باشند. ما در استانی هستیم که استکبار جهانی و ایادی آن کینه دیرینه‌ای از آن دارند. لذا مدیران اجرایی به ویژه دستگاههای خدمت رسان باید استمرار خدمات را که از اهمیت بسزایی برخوردار است، در دستور کار خود قرار دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز