سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران امروز دوشنبه ۲۳ دی ۹۸ خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران امروز دوشنبه ۲۳ دی ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 88 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 114 همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

نظری گفت: بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در نخستین ساعات روز دوشنبه (23 دی 98) با حاکمیت جو نسبتاً پایدار همراه با ازدیاد تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق خواهیم بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: با عدم وزش باد مؤثر و آسمان نیمه ابری تا تمام ابری در طی روز، پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: در ساعات پایانی دوشنبه نیز افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

نظری بیان کرد: شرایط جوی آرام تا صبح روز سه‌شنبه (24 دی 98) ادامه داشته و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و درنتیجه احتمال می‌رود کیفیت هوای بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: در طی روز نیز جو آرام باعث تجمع آلاینده‌ها شده و به‌تبع آن پیش‌بینی می‌شود که در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی در اکثر مناطق پایتخت، وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار گردد؛ هر چند با کاهش میزان ابرناکی و افزایش نسبی سرعت باد در ساعات پایانی سه‌شنبه، احتمال می‌رود شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا فراهم گردد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز