جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: کارفرمایانی که مشمولان غایب را بکارگیری کرده اند، برابر ماده 63 قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان برخورد و برابر ماده 63 مکرر همین قانون، برای اعمال مجازات تعیین شده به دستگاه های قضائی معرفی می شوند.

به گزارش مرور نیوز، سردار رحمان علیدوست، جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اظهار کرد: مشمولان غایبی که وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند طبق مواد 58 و 62 قانون خدمت وظیفه عمومی با تشدید محدودیت ها و محرومیت های اجتماعی همچون عدم برخورداری از تسهیلات دولتی و اشتغال به کار در سازمان ها و کارگاه های دولتی و خصوصی و ... مواجه می شوند.

وی ادامه داد: کارفرمایان کارخانه‌ها، کارگاه ها، شرکت ها، آموزشگاه ها، بنگاه ها، مغازه ها، تعمیرگاه‌های دولتی و خصوصی که مشمولان غایب را بکارگیری کرده اند، برابر ماده 63 قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان برخورد و برابر ماده 63 مکرر همین قانون، برای اعمال مجازات تعیین شده به دستگاه های قضائی معرفی می شوند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا همچنین عنوان کرد: براساس ماده  63 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی، مجازات در نظر گرفته شده برای این دسته از افراد برای بار اول پرداخت هزینه سالانه یک سرباز به مبلغ حدود 130 میلیون ریال و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز محاسبه و اخذ می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز