فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به تحمیل فتنه های استکبار به کشور افغانستان گفت: مرزهای مشترک باید با همکاری کشورهای همسایه و بدون مداخله نیروهای فرامرزی مدیریت شوند.

به گزارش مرور نیوز،  سردار قاسم رضایی ، فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه نشست با سران طوایف و عشایر شهرستان گزیک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارتقاء دیپلماسی مرزی در دستور کار جدی فرماندهی مرزبانی ناجا است و امسال با آژانس دریایی پاکستان، دیپلماسی جدیدی را آغاز کردیم که منجر به ارتقاء امنیت در مرزهای جنوب شرقی کشور می شود.

وی با اشاره به تحمیل فتنه های استکبار به کشور افغانستان، افزود: مرزهای مشترک باید با همکاری کشورهای همسایه و بدون مداخله نیروهای فرامرزی مدیریت شوند.

فرمانده مرزبانی ناجا از تشکیل سازمان رزم با عنوان مرزیار خبر داد و افزود: به دنبال تشکیل سازمان رزم جدیدی به نام مرزیار هستیم تا از ظرفیت مرزنشینان برای مراقبت از مرزها بیشتر استفاده کنیم.

سردار رضایی با اشاره به تشدید فتنه استکبار در رابطه با افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان، گفت: ضرورت دارد تاکتیک‌ها و استقرارمان را در مرزها متناسب با این فتنه‌ها طراحی و اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه درباره امنیت مرزهای مشترک با کشور افغانستان دغدغه‌ای نداریم، افزود: قاچاق مواد مخدر یکی از دغدغه‌های مهم مرزبانی است که در این خصوص طی ۱۰ ماه گذشته ۷۶ تن مواد مخدر با تلاش مرزبانان در مرزهای کشور کشف شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا امنیت مرزها را نتیجه تعامل و همکاری خوب مرزنشینان با مرزبانان دانست و گفت: خوشبختانه در خراسان جنوبی همراهی و همدلی خوبی میان مرزنشینان و مرزبانان وجود دارد که باعث امنیت پایدار در مرزهای شرقی شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز