رییس شورای شهر تهران گفت: تجهیزات تشخیص بو، تجهیزات گرانی نیست و بهتر است این دستگاه‌های پایش بو در نقاط مختلف قرار گیرند زیرا طی چند ماهه اخیر، این بو چندین‌بار تکرار شده است و باید از طریق این تجهیزات دنبال کنیم که منشأ هر بو در تهران چیست.

به گزارش مرور نیوز،  محسن هاشمی ، رییس شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا که به بررسی پرونده باغات اختصاص داشت، مدیریت جلسه را به ابراهیم امینی داد و در حاشیه صحن، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در خصوص جزئیات جلسه امروز هم‌اندیشی اعضای شورای شهر گفت: جلسه هم‌اندیشی صبح امروز به موضوع «بررسی لایحه متمم بودجه در کمیسیون تلفیق» اختصاص داشت. این هفته کلیات لایحه متمم و بخش درآمدی به تصویب رسیده بود و یکشنبه هفته آینده نیز بخش هزینه‌ای آن در صحن مورد بررسی قرار می‌گیرد. در جلسه هم‌اندیشی، بحث‌های لازم در خصوص این بخش انجام شد.

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص پیشنهاد ۳۰۰۰ میلیاردی برای خرید اتوبوس اظهار داشت: در لایحه متمم بودجه، یکی از تبصره‌ها به همین موضوع اختصاص یافت و شهرداری موظف است حتماً تا آخر سال برای خرید ۱۵۰۰ اتوبوس، این میزان درآمد را وصول کند. در حال حاضر این موضوع، بخشی از تبصره‌های لایحه متمم بودجه است.

هاشمی در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره عملکرد شورای نگهبان در رد برخی از داوطلبان حضور در انتخابات مجلس گفت: ما در جلسه امروز شورای شهر تهران، به پرونده باغات رسیدگی کردیم و این موضوع در دستور کار شورای شهر تهران نبود!

وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص نقطه نظرات متفاوت اعضای شورا در خصوص پرونده باغات بیان کرد: باغات هم جنبه عمومی دارد و هم جنبه خصوصی بنابراین برای رعایت این حقوق، به ویژه حقوق عمومی، نیاز است اعضا با دقت و حساسیت در مورد آن بحث کنند که حقوق شهر دچار مشکل نشده و رأی به اشتباه داده نشود بنابراین این حساسیت‌ها در خصوص آرای باغ، خوب است.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه درباره مشکلات مالی شهرداری و حمایت‌هایی مانند حمایت از سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان و جشنواره فیلم فجر افزود: من در این رابطه پاسخ دادم اما جشنواره فیلم فجر،  یک جشنواره کشوری است که برای انقلاب اهمیت ویژه‌ای دارد و شهرداری تهران نیز برای تبلیغ فعالیت‌های فرهنگی مانند پسماند، فعالیت‌های اجتماعی از این جشنواره حمایت می‌کند؛ درست نیست در این حوزه به ویژه از سوی اهالی فرهنگ، تخریبی برخورد شود.

هاشمی در پاسخ به پرسشی در خصوص میزان افزایش درآمد شهرداری پس از افزایش سهم مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها گفت: این مصوبه مجلس می‌تواند تا ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد کل شهرداری‌های کشور را بالا ببرد و احتمالاً سهم تهران نیز ۲۰۰۰ میلیارد افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در رابطه با آخرین وضعیت لایحه اصلاح ساختار نیز توضیح داد: پیشنهاد شهرداری از ۹ معاونت به ۷ معاونت است، نظر اکثریت شورا از ۶ به ۹ معاونت و نگاه من از ۹ معاونت به ۵ معاونت است، اما این موضوع هنوز در کمیسیون‌ها در حال بررسی است و به زودی در نوبت طرح در صحن علنی قرار خواهد گرفت.

هاشمی در خصوص خرید تجهیزات تشخیص بوی نامطبوع در تهران گفت: این دستگاه‌ها باید همانند پایش آلودگی هوا در نقاط مختلف شهر قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: تجهیزات تشخیص بو، تجهیزات گرانی نیست و بهتر است این دستگاه‌های پایش بو در نقاط مختلف قرار گیرند زیرا طی چند ماهه اخیر، این بو چندین‌بار تکرار شده است و باید از طریق این تجهیزات دنبال کنیم که منشأ هر بو در تهران چیست.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا منظور شما از «منشأ بو متفاوت است»، منشأ سیاسی نیز است؟ به شوخی پاسخ داد: منظور من هم بوی سیاسی و هم طبیعی است و باید مشخص شود هر کدام از این بوها چه منبعی دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز