وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموز برای قوت یافتن باید سلاح تربیتی داشته باشد، باید مهارت، فناوری، هنری و.. بیاموزد و باید وجه سیاسی و اجتماعی او نیز رشد پیدا کند.

به گزارش مرور نیوز،  محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم همایش بزرگ نسل آفتاب در آستانه چهل سالگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: اقدامی نیست که در جامعه صورت گرفته باشد و اثر انجمن‌ها در آن آشکار نباشد. امیدواریم انجمن‌های اسلامی همیشه پرفروغ به مسئولیت‌های خود ادامه دهند.

وی با تاکید بر اینکه امروز ماموریتی که رهبر انقلاب برای ما مشخص کرده اند این است که جامعه قوی شود، بیان کرد: باید برای قوی شدن برنامه ریزی کنیم و روی آن اهتمام داشته باشیم و در این راستا باید مانع هر تلاشی شویم که برای تضعیف انقلاب اسلامی است. امید رهبری به جوانان است زیرا جوانان زمینه ساز شکل گیری تمدن ایرانی و اسلامی هستند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: دوره دانش‌آموزی مهمترین دوره شکل گیری شخصیت است و قابلیت‌های فردی در این دوران شکل می‌گیرد که آثارش را در طول زندگی فرد می‌توانیم مشاهده کنیم. به همین دلیل است انجمن‌های اسلامی دانش آموزی اهمیت می‌یابد. آنچه که پایداری موفقیت‌ها را تضمین می‌کند یک یادگیری و آموزش سنجیده درست بوده که در راستای ماموریت آموزش و پرورش قرار دارد. در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به سمت ارتقای مفهوم تربیت سوق می‌دهد.

حاجی میرزایی اظهار کرد: دانش‌آموز برای قوت یافتن باید سلاح تربیتی داشته باشد، باید مهارت، فناوری، هنری و.. بیاموزد و باید وجه سیاسی و اجتماعی او نیز رشد پیدا کند. از این رو به شدت به توانمندسازی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نیازمند هستیم. آن چه اعتماد به نفس را در دانش آموزان ما تقویت می‌کند از این بُعد میسر می‌شود. امروز به دلیل سرعت تغییرات و تحولات و جابجایی مسائل و اولویت‌ها، پیچیدگی‌های بیشتری را شاهد هستیم و محصول این آشفتگی‌ها، سردرگمی است. امیدواریم انجمن‌های اسلامی به عنوان یکی‌از شرکای مهم و اساسی این مسیر را با قوت مورد توجه قرار دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز