وزیر بهداشت گفت: سیاست کلی وزارت بهداشت، حمایت از بخش خصوصی در حوزه سلامت است چون اعتقاد داریم که اگر از بخش خصوصی حمایت نکنیم، به بخش دولتی، فشار مضاعفی وارد می‌شود و سرمایه گذاری‌های بعدی در این حوزه انجام نخواهد شد.

به گزارش مرور نیوز،  سعید نمکی ، وزیر بهداشت در نشست با جمعی از نمایندگان بیمارستان‌های خصوصی تهران گفت: یکی از مشکلات ما این است که تامین  اجتماعی اقدام به توسعه تخت های بیمارستانی و سرمایه گذاری مناسبی در حوزه سلامت نکرده است و نمی توانیم به بیش از 40 میلیون بیمه شده تامین اجتماعی ، خدمات مورد نیاز را ارائه ندهیم.

وی افزود: اعتقاد داریم که بخش خصوصی را به گونه ای حمایت کنیم که احساس نکند دولت، رقیب او است بلکه دولت، با او همراه است و باید بتوانیم فضایی ایجاد کنیم که خرید راهبردی خدمات با رقابت بخش خصوصی، شکل بگیرد و سرمایه گذاری در این بخش، تقویت شود.

وزیر بهداشت گفت: سیاست کلی وزارت بهداشت، حمایت از بخش خصوصی در حوزه سلامت است چون اعتقاد داریم که اگر از بخش خصوصی حمایت نکنیم، به بخش دولتی، فشار مضاعفی وارد می‌شود و سرمایه گذاری‌های بعدی در این حوزه انجام نخواهد شد.

وزیر بهداشت یادآور شد: برخی از شیوه‌ها و منش‌ها باعث شد جامعه پزشکی در مظلومیت معنوی قرار گیرد و اکثر رسانه‌ها، فقط به بحث نصب کارتخوان در مطب های پزشکان می‌پردازند اما از پرداختن و نشان دادن مطب پزشکی که در آن پرداخت ویزیت برای بیماران الزامی نیست و یا از پرداختن به خدمات جامعه پزشکی در بحران‌ها و بلایای طبیعی، دوری می‌کنند.

نمکی خاطرنشان کرد: در مورد تعرفه، سال گذشته تمام تلاش خود را کردیم تا بحث تعرفه‌های خدمات پزشکی، در آخرین روز اسفند 97 تصویب شود و از اوایل امسال، قابل اجرا باشد که ناشی از همدلی وزارت بهداشت و بخش خصوصی بود. البته سال گذشته تعرفه بخش خصوصی و دولتی، متفاوت دیده شد.

وی افزود: در سیلاب های گسترده امسال و همه بحران‌ها و بلایای طبیعی کادر بهداشتی و درمانی اعم از پزشک، پرستار، بهورز، ماما، نیروهای اورژانس و سایر نیروها، جان فشانی و از خودگذشتگی کردند اما برخی افراد در قبال این خادمان مردم، بی انصافی می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز