سازمان هواشناسی در اخطاریه ای اعلام کرد: فردا (۸ بهمن ماه) افزایش غلظت آلاینده‌ها درهوای شهرهای تهران، کرج، اصفهان و اراک (شهرهای پرجمعیت و صنعتی) پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش مرور نیوز،  سازمان هواشناسی در اخطاریه ای اعلام کرد: فردا (۸ بهمن ماه) افزایش غلظت آلاینده‌ها درهوای شهرهای تهران، کرج، اصفهان و اراک (شهرهای پرجمعیت و صنعتی) پیش‌بینی می‌شود که کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای کلیه گروه‌های سنی را در پی دارد. این وضعیت تا اواسط چهارشنبه (۹ بهمن ماه) ادامه می‌یابد. در این شرایط خودداری از تردد غیرضروری در سطح شهر بویژه برای کودکان، افراد مسن و بیماران تنفسی و قلبی، اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش تردد شهری، مدیریت نوع سوخت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها توصیه می‌شود.

* احتمال وقوع بهمن در جاده‌های شمال کشور

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه دیگری در پی افزایش قابل توجه دما در برخی مناطق آورده است:  از بعدازظهر فردا (۸ بهمن ماه) تا اواخر وقت جمعه (۱۱ بهمن ماه) احتمال وقوع بهمن و انسداد جاده‌های ارتباطی به شمال کشور و اردبیل پیش‌بینی می‌شود. در این شرایط پرهیز از تردد و توقف‌های غیرضروری و احتیاط در رانندگی، پرهیز از صعود به ارتفاعات، توصیه می‌شود همچنین به راهداری، هلال احمر ، پلیس راه، اطلاع رسانی به نیروی هوایی سپاه، ارتش و پلیس راه جهت ایجاد امواج فراصوتی با پرواز روی مناطق مستعد وقوع بهمن توصیه ویژه می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز