رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: کروناویروس جدید با مبدا چین، فعلا واکسنی ندارد، دارویی هم برای آن ساخته یا تایید نشده است و اطلاع رسانی صریح، صحیح و به هنگام انجام می شود وهموطنان توجهی به شایعات، حواشی و مطالب غیرمستند که از منابع و مراجع رسمی حوزه سلامت صادر نشده، نداشته باشند.

به گزارش مرور نیوز،  کیانوش جهانپور ، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه ساختار بیماریابی، شناسایی و مدیریت بیماری های واگیر در کشور طبق پروتکل های بین المللی و دستورالعمل های ملی فعال شده است، اظهار کرد: سیستم بهداشتی و درمانی برای مواجهه با این بیماری آمادگی لازم را دارند.

وی در ادامه با اشاره به این که در کلان مناطق و پایتخت، بیمارستانهای معین با بخش ایزوله منفی آمادگی پذیرش مبتلایان احتمالی را دارند، گفت: تیم های واکنش سریع اورژانس کشور و آمبولانس های CBRNE برای هرگونه انتقال و اقدام فوریتی در آمادگی به سر می برند و همچنین نظام آزمایشگاهی اقدامات تشخیصی لازم را آغاز کرده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین اظهار کرد: نتایج قطعی آزمایشگاهی حاکیست موارد معدود مشکوک ارجاع شده، مبتلا به ویروس کرونا جدید نبوده اند.

جهانپور براین موضوع تاکید کرد که در این رابطه سطح هوشیاری مناسبی در جامعه ایجاد شده و باید مراقبت کرد که این هوشیاری به اضطراب و نگرانی بی‌مورد بدل نشود.

وی همچنین گفت: کروناویروس جدید با مبدا چین، فعلا واکسنی ندارد، دارویی هم برای آن ساخته یا تایید نشده است و اطلاع رسانی صریح، صحیح و به هنگام انجام می شود وهموطنان توجهی به شایعات، حواشی و مطالب غیرمستند که از منابع و مراجع رسمی حوزه سلامت صادر نشده، نداشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز