مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: در روز دوشنبه (۱۴ بهمن) در بخش‌هایی از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: با توجه به آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی طی امروز (۱۲ بهمن) برای استان‌های واقع در نوار غربی کشور، زاگرس مرکزی و البرز غربی و مرکزی بارش برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که شدت آن در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، کرمانشاه و کردستان است.

وی ادامه داد: روز یکشنبه (۱۳ بهمن) فعالیت این سامانه بارشی محدود به شمال شرق و بخش‌های از شرق در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شمالی خراسان جنوبی، یزد و شرق سمنان است همچنین طی روز دوشنبه (۱۴ بهمن) در بخش‌هایی از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که طی امروز (۱۲ بهمن) با شمالی شدن جریانات روی سواحل دریای خزر در استان گیلان و مازندران بارش باران ، کاهش موقتی دما و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: این وضعیت طی فردا (۱۳ بهمن) برای استان‌های گلستان و مازندران پیش بینی می‌شود.

ضیائیان با اشاره به این که از روز دوشنبه (۱۴ بهمن) تا اواخر هفته در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف است و در سواحل دریای خزر و استان اردبیل شاهد افزایش دما و وزش باد خواهیم بود گفت: امروز دریای خزر و فردا نیز دریای خزر و مرکز خلیج فارس و طی روز دوشنبه (۱۴ بهمن) نیمه شرقی خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۱۳ بهمن) ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 2-  و حداکثر ۷ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۱۴ بهمن) نیز صاف همراه با غبار صبحگاهی و در بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای 2- و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز