وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه علاقمند شنیدن و بررسی نقدهای شما هستم، گفت: باید بگذاریم تا دانش آموزان نقد کنند و از نقد آنان استقبال کنیم.

به گزارش مرور نیوز،  محسن حاجی میرزایی ، وزیر آموزش و پرورش صبح امروز دوشنبه در دیدار با کارکنان معاونت تربیت بدنی و سلامت با تبریک دهه مبارک فجر گفت: از زحمات و تلاش همکاران سپاسگزاری می‌کنم و خوشبختانه انسجام فکری و همت و جدیت در این معاونت وجود دارد.

وی افزود: ما وظیفه داریم که کار را به اتمام برسانیم و انسانی تربیت کنیم که سالم زندگی کند، روی پای خود بایستد، از حق، عزت و شرف خود دفاع کند، در اقتصاد کشور مشارکت کندو مسائل خود را حل و فصل کند چرا که مهم‌ترین کارکرد آموزش‌وپرورش همین است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: باید به فعالیت‌های تربیت بدنی به عنوان یکی از نیازهای حیاتی انسان، نگاه ویژه‌ای شود.

حاجی میرزایی با بیان اینکه باید از دوره ابتدایی توجه عمیقی به این موضوع شود، گفت: دوره آموزشی باید دوره نشاط، جذابیت، شادابی و کسب مهارت‌های لازم برای زیستن و همزیستی با دیگران باشد.

وی با اشاره به اینکه یک از جاهایی که بنده به آن امید دارم معاونت تربیت بدنی و سلامت است، گفت: نگاه استراتژیک و راهبردی به این معاونت داریم و معتقدم که باید در منظومه کلی ماموریت آموزش و پرورش وزن جدی به فعالیت‌های معاونت تربیت بدنی و سلامت بدهیم.

حاجی میرزایی تاکید کرد: در تربیت متوازن در سند تحول بنیادین به این بخش نیز اشاره شده است چرا که شش ساحت آمده در سند تحول در حقیقت شش ساحت زندگی است و بدون توجه به آنها زندگی واقعی ادامه پیدا نمی‌کند.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: شش ساحت سند به افراد هویت، امکان ظهور و بروز، فرهنگ و شخصیت می‌دهد و اگر سند به خوبی به جامعه توضیح داده نشود همانطور بر روی کاغذ می‌ماند.

وی تصریح کرد: باید حرف روشن به جامعه زده شود چرا که دانش آموزان، معلمان، اولیا و جامعه برای حل مشکلات به ما امید دارند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه نیازمند خلاقیت، فکر و همت شما هستیم، گفت: رابطه ما رابطه مطالبه گری و پاسخگویی نیست و برای رقم زدن اتفاقات مهم به خلاقیت و برنامه‌های شما نیازمند هستیم.

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین اولین معاونت که اعلام آمادگی کرد معاونت تربیت بدنی و سلامت بود، گفت: این معاونت ظرفیت آن را دارد که جلوه‌ای از سند را بگوید که با آن بتوان راحت با جامعه سخن گفت چرا که این بخش از سند تحول بنیادین عینی، دلپذیر و مورد پذیرش است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: باید قابلیت‌ها و ویژگی‌ها را اثبات کنیم تا نشان دهیم که می‌توانیم در تربیت بدنی و سلامت اثرگذار باشیم.

وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد: باید بتوانیم وقت مدارس را بازآرایی کنیم و گلوگاه‌هایی را پیدا کنیم که از آنجا می‌توان مجال بیشتری را برای بازآرایی داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه علاقمند شنیدن و بررسی نقدهای شما هستم، تاکید کرد: باید بگذاریم تا دانش آموزان نقد کنند و از نقد آنان استقبال کنیم.

در این نشست تعدادی از مدیران و کارشناسان معاونت تربیت بدنی و سلامت، به بیان پیشنهادات و نظرات خود پرداختند و چالش‌ها و فرصت‌های موجود را به گفت‌وگو گذاشتند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز