رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: مواردی را در کشور داریم که مشکوک به کروناویروس هستند، به دلیل اینکه علائم این بیماری با آنفلوآنزا یکی است، هر کسی که مشکوک باشد را بستری می‌کنیم و آزمایش‌های لازم انجام می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، محمدمهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در خصوص مشاهده یک فرد مشکوک به بیماری کرونا در اصفهان، اظهار کرد: مواردی را در کشور داریم که مشکوک به کروناویروس هستند، به دلیل اینکه علائم این بیماری با آنفلوآنزا یکی است، هر کسی که مشکوک باشد را بستری می‌کنیم و آزمایش‌های لازم انجام می‌شود.

وی افزود: فردی که در اصفهان مشکوک بود پس از بررسی‌ها و آزمایش‌های لازم مرخص شده است و تاکنون هیچ موردی در ایران مرتبط با این ویروس اعلام نشده است.

گویا درباره وضعیت سلامت دانشجویان ایرانی مقیم چین نیز تاکید کرد: در مورد دانشجویان استان ووهان نیز تا بحال هیچ موردی از ابتلای این دانشجویان به ویروس کرونا اعلام نشده است.

وی در پاسخ به این پرسشی که دوره کمون این بیماری چقدر است، اظهار کرد: دوره کمون این بیماری از ۷ تا ۱۴ روز است که ایران ۱۴ روز را در نظر می‌گیرد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره کمک ایران در زمینه مقابله با این ویروس به دولت چین گفت: ایران در زمینه نیروی انسانی و تجهیزات اعلام آمادگی کرده و با سفارت چین جلسه داشته است که منتظر پاسخ طرف چینی هستیم. در همین رابطه وزیر بهداشت در صدد تماس با طرف چینی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز