رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه قیمت ملک افزایش یافته و این مسأله دارایی‌های شهرداری را بیشتر کرده است گفت: این موضوع همان مبحث بودجه‌های غیرنقدی است که شورا هم تصمیم گرفته به این مسأله توجه کند و در سال 99 ان‌شاءالله شاهد بیشتر شدن فعالیت‌های شهری به ویژه نوع عمرانی و حمل و نقل خواهیم بود.

به گزارش مرور نیوز،  محسن هاشمی ، رییس شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و نود و ششمین جلسه علنی شورا در جمع خبرنگاران درخصوص بودجه شهر تهران گفت: بودجه طبق افزایش 25 درصدی در نظر گرفته شده و بسته شده است. البته این پیشنهاد شهرداری است .

* تصمیم حناچی برای استفاده از نقدینگی‌های سرگردان مردم در شهر

وی افزود: بودجه شهرداری در حوزه هزینه‌ها چندان رشد نداشته و در حدی بوده که دستمزدها و حقوق‌ها پوشش داده شود ولی در زمینه پروژه‌های عمرانی با رشد 43 درصدی بودجه همراه خواهیم بود.

رییس شورای شهر تهران اعلام کرد: شهرداری تصمیم گرفته از نقدینگی‌های سرگردان مردم برای توسعه در شهر همچون مترو و حمل و نقل عمومی استفاده کند که با شرکت‌های سرمایه‌گذار و کسانی که مایل هستند اطراف مترو اقداماتی انجام دهند آقای حناچی صحبت کرده و مذاکراتی انجام داده است.

* افزایش قیمت ملک دارایی‌های شهرداری را بیشتر کرد

هاشمی در ادامه با بیان اینکه قیمت ملک افزایش یافته و این مسأله دارایی‌های شهرداری را بیشتر کرده است گفت: این موضوع همان مبحث بودجه‌های غیرنقدی است که شورا هم تصمیم گرفته به این مسأله توجه کند و در سال 99 ان‌شاءالله شاهد بیشتر شدن فعالیت‌های شهری به ویژه نوع عمرانی و حمل و نقل خواهیم بود.

رئیس شورای شهر تهران بیان داشت: حناچی عمده پول بودجه را برای مترو اختصاص داده که رقمی حدود 3400 میلیارد تومان بود همچنین مبالغی برای توسعه اتوبوس‌ها و خیابان کامل در نظر گرفته شده، 2 هزار میلیارد هم برای توسعه شهری اختصاص یافته است.

* 10 پلازای شهری باید کامل شود

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه 10 پلازای شهری باید در پایتخت کامل شود گفت: با افزایش بودجه‌های عمرانی در سال 99 تلاش خواهد شد این موضوع محقق شود همچنین راه زمینی عباس‌آباد تا برج میلاد که پیاده‌راه سبز نام دارد تکمیل خواهد شد.

هاشمی خاطرنشان کرد:‌در بودجه شهرداری مبالغی نیز برای بافت فرسوده و زیربنای خدماتی آن اختصاص یافت که حدود 2 هزار میلیارد تومان بود 500 میلیارد تومان نیز برای پسماند و زباله و 500 میلیارد تومان برای موضوعات فرهنگی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: حناچی با توجه به سابقه‌ای که در حال حاضر در حوزه شهری پیدا کرده امید است بتواند منابع را جذب و در شهرداری استفاده کند تا شاهد شکوفایی فعالیت‌های عمرانی پایتخت باشیم.

* افزایش طبیعی عوارض در شهر

رئیس شورای شهر تهران در مورد عوارضی که مردم در حوزه شهری در سال 99 قرار است پرداخت کنند گفت: عوارض را ما در شورا بر اساس تورم در نظر گرفتیم که البته این افزایش باید به کمیسیون تطبیق رود و دولت هم آن را تأیید کند ولی نکته‌ای که حائز اهمیت است این بوده که ما عوارض را غیرنرمال افزایش نداده‌ایم.

* برخی مصوبات شورا برای اجرا  جسارت می‌طلبد

هاشمی در مورد پهنه T و طرح تفصیلی گفت : بر اساس پهنه T تا 300 متری اطراف ایستگاه‌های حمل و نقل انبوه‌بر باید تراکم داشته باشیم تا در  جابه‌جایی‌ها ساماندهی جدی انجام گیرد. به موضوع TOD توجه داریم چرا که این موضوع مشکل ترافیک را حل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: چندین مصوبه در شورای شهر در مورد TOD داشته‌ایم و اگر همان جسارتی که قبلا گفتم وجود داشته باشد می‌توانند از این مصوبات استفاده کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز