مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی روز جمعه (۱۸ بهمن‌ماه) به‌تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارش باران و برف در شمال غرب و دامنه‌های زاگرس در استان‌های کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری و ایلام آغاز می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درخصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: امروز (۱۶ بهمن‌ماه) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف است و روند افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و در شمال شرق بارش پراکنده و وزش باد و در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران و سمنان وزش باد رخ می‌دهد. طی روز پنج‌شنبه و اوایل روز جمعه (۱۷ و ۱۸ بهمن) در اردبیل و غرب سواحل دریای خزر وزش باد شدید و افزایش ۵ تا ۷ درجه‌ای دما خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی‌ و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از بعد از ظهر فردا (۱۳ بهمن‌ماه) در نوار غربی کشور ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده رخ می‌دهد، تصریح کرد: طی روز جمعه (۱۸ بهمن‌ماه) به‌تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارش باران و برف در شمال غرب و دامنه‌های زاگرس در استان‌های کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری و ایلام آغاز می‌شود.

به گفته ضیاییان طی روز شنبه (۱۹ بهمن‌ماه) سامانه بارشی علاوه بر نوار غربی کشور در شمال بوشهر، فارس و غرب اصفهان نیز فعال خواهد بود و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و شمال شرق بارش و وزش باد شدید رخ می‌دهد. همچنین بعد از ظهر شنبه (۱۹ بهمن‌ماه) نیز در سواحل دریای خزر بارش شروع خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این‌که طی روز شنبه (۱۹ بهمن ماه) در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، جنوب لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش از شدت بیشتری برخوردار می‌شود، اظهار کرد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۰ و ۲۱ بهمن‌ماه) در دامنه‌های زاگرس مرکزی و سواحل شمالی کشور بارش و کاهش نسبی دما حدود ۷ تا ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود و در نوار شرقی کشور بارش و وزش باد رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: طی روز سه‌شنبه (۲۲ بهمن‌ماه) این سامانه در سواحل شمالی و نوار شرقی کشور فعال خواهد بود و سبب بارش، وزش باد و کاهش دما در این مناطق و به‌تدریج از کشور خارج می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۷ بهمن‌ماه) صاف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱۸ بهمن‌ماه) نیز کمی ابری در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز