رییس شورای شهر تهران گفت: جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کند که در دوره عمر خود هرساله حداقل یک انتخابات برگزار کرده است و اگر اجازه دهیم همه تفکرات در انتخابات شرکت کنند، وضعیت مطلوبی خواهیم داشت.

به گزارش مرور نیوز،  محسن هاشمی ، رییس شورای شهر تهران در آیین تجدید میثاق مدیران شهری با آرمان‌های امام راحل اظهار کرد: این سومین سال است که شورای شهر دوره پنجم برای تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب در حرم امام خمینی(ره) حاضر می شود.

رئیس شورای شهر تهران افزود: پیش‌تر درباره بحران‌ها صحبت کردم، متاسفانه امسال هم شاهد همان بحران‌های هم افزا و همزاد هستیم که برای کشور مشکلاتی را ایجاد کرده است و می‌توانیم به تحریم‌های آمریکا  جنایتکار اشاره کنم.

هاشمی ادامه داد: شرایط ما امروز دشوار‌تر شده است و برای جلب اعتماد عمومی مردم بیشتر تلاش می‌کنیم، زیرا اگر اعتماد عمومی لطمه بخورد دچار مشکل جدی می‌شویم و با توجه به رهنمودهای امام خمینی(ره) از عقلانیت و وحدت مردم باید استفاده کنیم تا کشور بیمه شود.

او گفت: یکی از مسائل مهم برای افزایش اعتماد مردم گروه‌های مرجع هستند که می‌توانند در کنار آن‌ها اعتراض‌های مردم را مدیریت و هدایت کنند و اگر این رابطه از بین برود باز هم دچار مشکل خواهیم شد.

رییس شورای شهر تهران افزود: جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کند که در دوره عمر خود هرساله حداقل یک انتخابات برگزار کرده است و اگر اجازه دهیم همه تفکرات در انتخابات شرکت کنند، وضعیت مطلوبی خواهیم داشت.

هاشمی ادامه داد: در ابتدای انقلاب شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی محور حرکت بود و اگر بتوانیم محوریت را حفظ کنیم باید به نیاز‌های مردم مانند معیشت و امنیت توجه کنیم و اگر مردم یک جامعه امنیت و معیشت مطلوب داشته باشند می‌توانند به دیگر مسائل فکر کنند.

او گفت: ما باید به دین و دنیای مردم توجه کنیم و اگر دنیای مردم تأمین نشود، باز هم دچار مشکل خواهیم شد و باید به دنبال حل مشکلات مردم باشیم.

رئیس شورای شهر تهران افزود: ما جامعه‌ای هستیم که مشکلات بزرگ را به علت آبروداری مطرح نمی‌کنیم و این حالت در نظام جمهوری اسلامی نیز شکل گرفته و مشکلات پنهان می‌شود، اما دیگر نمی‌توان این راه را ادامه داد و امیدوارم این پنهان کاری کنار گذاشته شود.

هاشمی ادامه داد: ما در دی و آبان ماه حوادثی را داشتیم که مناسب نبود و باید تک تک آن‌ها را دنبال کنیم و به جای آبروداری مشکل را حل کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز