رییس بنیاد مستضعفان گفت: ما هم عین اموال و هم منافع اموال بنیاد مستضعفان را برای گره گشایی از مشکل مردم در اختیار قرار می دهیم

به گزارش مرور نیوز،  پرویز فتاح ، رییس بنیاد مستضعفان در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی که استاندار و جمعی از مسوولان استان هم حضور داشتند، اظهار کرد: مهمترین موضوع بنیاد مستضعفان در خراسان جنوبی موضوع املاک است و باید از ظرفیت این املاک برای توسعه استان استفاده شود.

وی گفت: ما زمین را برای گره‌گشایی از مردم می‌خواهیم چون حضرت امام خمینی (ره) این املاک را از حلقوم طاغوت بیرون کشید تا برای مردم تاثیری داشته باشد.

رییس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: شاه زمین‌های بسیاری داشت اما به دردش نخورد لذا نفع ما در نفع مردم است و فقط همین می‌ماند و بقیه می‌رود.

وی افزود: مردم خراسان جنوبی شایسته بهترین خدمات هستند و بنده معتقدم این مردم در راهپیمایی 22 بهمن و همچنین انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور باشکوه خواهند داشت چون به فرموده مقام معظم رهبری دنیا می‌خواهد ببیند با این فشارها و هجمه‌ها مردم ما چگونه عمل می‌کنند.

فتاح بیان کرد: وقتی وزیر شدم نخستین سفر استانی ما به خراسان جنوبی بود و نخستین تصمیمی که گرفتم در بیرجند بود؛ به سد اسدیه رفته بودم و در مسیر به روستایی رفتم که سه هزار نفر در منطقه چون قادر به پرداخت حق انشعاب نبودند، از نعمت برق محروم بودند و تصمیم گرفتم به طور رایگان به همه آنها انشعاب برق داده شود.

رییس بنیاد مستضعفان گفت: وقتی در کمیته امداد امام خمینی (ره) مسئولیت داشتم، آقای نوبخت تقاضای ساخت ۵۰۰۰ واحد مسکونی برای خراسان جنوبی را داشتند که بنده تقاضا کردم این تعداد به ۱۰ هزار واحد مسکونی برسد و استاندار خراسان جنوبی بانی انجام این کار بودند.

فتاح تصریح کرد: تولید، اشتغال و درآمد مردم باید به جایگاه واقعی خود برسد و ما هم در بنیاد مستضعفان در حد توان خود در بخش محرومیت‌زدایی اقداماتی را انجام داده‌ایم.

وی افزود: شهرستان "درمیان" خراسان جنوبی را برای خدمت‌رسانی تعیین کردیم و هرکاری که در وسع بنیاد مستضعفان باشد برای آبادانی و محرومیت‌زدایی این شهرستان انجام می‌دهیم.

* با همه توان از گروه های جهادی حمایت می‌کنیم

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین در دیدار جمعی از اعضای گروه های جهادی و فعالین فرهنگی و اجتماعی استان خراسان جنوبی با اشاره به ایام الله دهه فجر گفت: همه ما مدیون حضرت امام (ره) هستیم و در آن دنیا هم بالاترین نعمتی که از آن مورد سوال قرار می گیریم، نعمت امام و رهبری است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبری بر لزوم حمایت از جوانان انقلابی و جهادی افزود: علیرغم اینکه در مبارزه سختی قرار داریم، اما جز امید و یقین در چهره رهبر انقلاب نمی توان دید؛ این یعنی باید به پیروزی یقین داشت.

رئیس بنیاد مستضعفان، لزوم عمل به وعده ها را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: کار جهادی یعنی کارهای خُرد خالصانه؛ باید عمق این اقدامات را بالا برد تا پرثمر و ماندگار باشد

فتاح افزود: در حوزه جهادی بنیاد مستضعفان یعنی بنیاد علوی جوانانی انقلابی در صحنه حاضر شده اند که به صورت کامل از آنها حمایت می کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: ما هم عین اموال و هم منافع اموال بنیاد مستضعفان را برای گره گشایی از مشکل مردم در اختیار قرار می دهیم

براساس گزارش روابط عمومی بنیاد علوی، وی با تاکید بر لزوم استقلال گروه های جهادی خاطرنشان کرد : ما در بنیاد مستضعفان از گروه های جهادی حمایت می کنیم و دستاوردها هم باید به نام های مقدس همین گروه های جهادی باشد، نه به نام ما. در چنین شرایطی است که خدا به کار برکت می دهد.

در این دیدار، تعدادی از گروه های جهادی و فعالین فرهنگی و اجتماعی به معرفی ظرفیت ها و مشکلات استان خراسان جنوبی پرداخته و راهکارهایی برای هم افزایی هرچه بیشتر مطرح کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز