فرمانده نیروی انتظامی گفت: خیلی مواقع نمی توانیم حق مطلب را درباره شهدای عزیز ادا کنیم. آنان مظلوم و گمنام به شهادت می‌رسند. وظیفه ما است که از این عزیزان قدردانی و از خانواده‌های آنان تجلیل بکنیم.

به گزارش مرور نیوز،  سردار حسین اشتری ، فرمانده نیروی انتظامی در شامگاه شنبه در یادواره شهدای پلیس امنیت که در فرهنگسرای ابن سینا برگزار شد اظهار کرد: شهدا که راه خود را انتخاب و اکنون در بهترین جا هستند، آنان از امام حسین (ع) تأسی کردند و راه سعادت را انتخاب و به هدفشان رسیدند. برگزاری اینگونه مراسم برای ما خوب است. ان شاء الله شهدا دست ما را نیز خواهند گرفت، معتقدیم هر کسی مشکلی داشته باشد و به شهدا مراجعه کند، مشکلش حل می شود.

فرمانده نیروی انتظامی یادآور شد: دیروز در مزار شهدای کاشان حین زیارت قبور شهدا خانمی را دیدم که بر سر مزار شهیدی فاتحه می خواند ابتدا تصورم این بود که وی از بستگان شهید است اما وقتی موضوع را جویا شدم دریافتم هیچ نسبتی با شهدا ندارد ولی هر چه خواسته با توسل به شهدا از خدا گرفته و گاه و بی گاه به زیارت قبور شهدا می آید و فاتحه می فرستد و مشکلش حل می شود.

سردار اشتری عنوان داشت: خیلی مواقع نمی توانیم حق مطلب را درباره شهدای عزیز ادا کنیم. آنان مظلوم و گمنام به شهادت می‌رسند. وظیفه ما است که از این عزیزان قدردانی و از خانواده‌های آنان تجلیل بکنیم.

وی با اشاره به کتاب «من سرهنگ هستم»، گفت: این کتاب را مطالعه کردم شهید "قربانی" حین انجام ماموریت اقتدار توام با مهربانی و رأفت و عدالت را اجرا می‌کرد. وی کاملا مقتدرانه با افراد شرور برخورد و از طرفی هم با خانواده آنان که در تنگنا بودند با رأفت و مهربانی رفتار می‌کرد. کتاب "من سرهنگ هستم" را مطالعه کردم و در دیداری که محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) داشتم یک جلد از این کتاب را تقدیم ایشان کردم.

اشتری افزود: اخیرا در ماموریتی که در گلپایگان انجام شد و جزئیات آن به من گزارش شد، ماموران پلیس اعضای یک باند سرقت را تعقیب کرده و در کوچه‌ای این متهمان را به دام انداخته بودند. از طرفی یک خانم به همراه دختر بچه اش در حال عبور بود که ماموران پلیس عملیات را متوقف کردند تا به این خانم و دختر بچه‌اش آسیبی وارد نشود و در یک کوچه پایین‌تر تمام متهمان را بازداشت کردند. یکی از ماموران ناجا نیز در این درگیری توسط سارقان مسلح به شهادت رسید.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه در جمهوری اسلامی ایران پلیس تراز انقلاب اسلامی متفاوت است، گفت: تمام توانمان این است که خود را به پلیس تراز انقلاب اسلامی برسانیم.

وی با بیان اینکه امروز پلیس حافظ جان، مال و ناموس مردم است، اظهارکرد: بیش از ۱۳ هزارنفر از همکاران عزیزم شهید شدند که ۷۰۰۰ نفر از آنان در دوران دفاع مقدس و ۵۰۰۰ نفر بعد از دوران دفاع مقدس برای امنیت مردم به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

اشتری خاطرنشان کرد: دفاع در دوران دفاع مقدس و حتی مرزها راحت‌تر از زمانی است که دشمن به‌طور ناگهانی و ناجوانمردانه با گروگانگیری و شرارت یا حملات تروریستی سعی می‌کند تا ماموران را به شهادت برساند.

وی تصریح کرد: براساس نتایج چهار مرکز افکارسنجی معتبر در خصوص سطح رضایتمندی مردم از دستگاه‌های خدمات رسان، ناجا در رتبه دوم یا سوم قرار دارد. این موضوع باعث افتخار ما است که مردم همیشه مشوق پلیس هستند.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه اخیرا در خصوص اینکه مردم در انتخابات بیشتر به چه کسی اعتماد دارند نظرسنجی صورت گرفته است، گفت: بیشترین اعتماد را آنان به پلیس داشتند چون مشاهده می‌کنند که نیروی انتظامی در خدمت آنان است و گواه این مسئله شهدایی است که با جانفشانی در راه امنیت تقدیم میهن عزیز می‌شوند.

اشتری با بیان اینکه خدمت به مردم، آرامش و امنیت ، پیروی از ولایت فقیه ، داشتن استقلال، روی پای خود ایستادن، فریب ابرقدرت‌ها را نخوردن از جمله مهم‌ترین پیام‌هایی است که شهدا به ما می‌دهند، گفت: در آستانه ۲۲ بهمن هستیم. به‌طور حتم پیام شهدا این است که همه حضوری حداکثری در راهپیمایی 22 بهمن که مصادف شده با چهلمین روز شهادت "حاج قاسم سلیمانی" است، داشته باشیم.

وی درباره انتخابات اخیر گفت: پیام دیگر شهدا این است که در انتخابات کسی را انتخاب کنیم که اصلح، عدالت محور، شجاع، کاردان و انقلابی باشد تا مشکلات مردم را با دلسوزی حل کند.

اشتری با اشاره به اینکه خون شهدا بسیار تاثیرگذار است و باید همواره خدمتگزار مردم باشیم، یادآور شد: خون شهید "حاج قاسم سلیمانی" دنیا را تکان داد. بالاترین ویژگی این شهید بزرگوار اخلاصش بود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس،فرمانده ناجا در پایان گفت: ان شاء الله بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم و شرمنده این عزیزان نشویم و عاقبت همگی ما ختم به خیر شود.

گفتنی است در این مراسم از کتاب "من سرهنگ هستم" زندگینامه شهید سردار "عبدالرسول قربانی"، جانشین پلیس آگاهی استان فارس و به قلم "مهدی دریاب" است رونمایی شد و از خانواده این شهید عزیز و جمعی دیگر از خانواده‌های شهدای آگاهی ناجا تجلیل شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز