رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: هم اکنون جمعیت هلال احمر در دوره انجام طرح زمستانه است و پایگاه های ثابت و موقتی هم در محورهای مواصلاتی دارد.

به گزارش مرور نیوز، مرتضی سلیمی، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر در خصوص تمهیداتی که سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی درباره وقوع بارش‌ها در برخی محورهای مواصلاتی اندیشیده، گفت: هم اکنون جمعیت هلال احمر در دوره انجام طرح زمستانه است و پایگاه های ثابت و موقتی هم در محورهای مواصلاتی دارد.

وی ادامه داد: این سازمان برنامه‌های عملیاتی را به استانهایی که درگیر برف و کولاک هستند ابلاغ کرده است و به پایگاه هایی که در مسیرهای ترافیکی هستند و یا احتمال وقوع برف و کولاک در آنها وجود دارد نیز آماده باش اعلام کرده است.

 رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انتقال بالگردهای این سازمان به مناطقی که در آنها بیشتر احتمال وقوع ترافیک داده می‌شود خبر داد و گفت: این اقدام را انجام دادیم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانیم امدادرسانی های لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: به شهروندان توصیه می‌کنیم که تردد در محورهای کوهستانی را در مدت زمان روشنایی روز انجام دهند و اگر به اجبار باید سفر خود را در مدت زمان شب انجام دهند نسبت به این موضوع آگاه باشند که در صورت نیاز می‌توانند در ۵٧٠ پایگاه آماده سازی شده اسکان پیدا کنند. همچنین شماره ١١٢ جمعیت هلال احمر را به خاطر داشته باشند و در صورت نیاز با آن تماس حاصل کنند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تأکید بر اینکه یکی از علل ایجاد گره‌های ترافیکی و در برخی مواقع ترافیک سنگین این است که برخی از هموطنان نسبت به نحوه بستن زنجیر چرخ آگاهی های لازم را ندارند، گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که ما توصیه می‌کنیم این است که  پیش از سفر استفاده از زنجیر چرخ را تمرین کنند که اگر در محورهای مواصلاتی مجبور شدند که زنجیر چرخ ببندند موجب ایجاد ترافیک سنگین نشوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز