رییس شورای شهر تهران گفت: براساس تصمیم شورای عالی، اصلاح طلبان قرار نیست لیستی ارائه دهند و مقرر شده احزاب خودشان لیست‌های جداگانه بدهند و به همین دلیل روز گذشته در حزب کارگزاران جلسه‌ای در این خصوص برگزار شد اما نتوانستیم یک لیست ۳۰ نفره ارائه کنیم.

به گزارش مرور نیوز،  محسن هاشمی ، رییس شورای شهر تهران در میانه جلسه شورای شهر با ترک این جلسه و سپردن ریاست به ابراهیم امینی نایب رییس شورا با حضور در جمع خبرنگاراندر خصوص دستور این هفته جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: برای بررسی لایحه بودجه زمان بندی در نظر گرفتیم و فردا زمان ارائه پیشنهادات توسط اعضای شورا تمام می‌شود به گونه‌ای که روز دوشنبه دفترچه پیشنهادات را جمع آوری می‌کنیم و به نظر می‌رسد اوایل اسفند ماه بتوانیم به صورت نوبت‌های صبح و عصر لایحه بودجه ۹۹ شهرداری را بررسی کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که بسیاری از افراد به روند بررسی لایحه بودجه در سال گذشته انتقاد داشتند با خنده گفت: امسال هم به همان گونه خواهد بود اما دقت داشته باشید که بودجه منابع ، مصارف، تبصره‌ها و سازمان‌ها و شرکت‌ها هیچ وقت به صورت کلان در صحن مطرح نمی‌شده است و ابتدا منابع و مصارف مورد بحث قرار خواهد گرفت و بعد از آن تبصرهها را بررسی خواهیم کرد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران   در مورد بررسی حادثه اعتراضات به افتتاح پروژه زیرگذر استاد معین نیز با بیان این که این موضوع در جلسه هم اندیشی بررسی شد گفت: در این جلسه اعضای شورای شهر درمورد علت بروز این اتفاق و دلایل آن موضوعاتی را مطرح کردند و برخی از اعضا فکر می‌کردند که حناچی تصور کرده که شهردار منطقه نیز در این خصوص همدستی داشته و به همین دلیل شهردار را عزل کرده است اما از آن جایی که حناچی در ماموریت خارجی به سر می‌برند نتوانستیم دلایل وی را بشنویم.

وی در پاسخ به این سوال که بودجه انبساطی بسته شده و احتمال عدم تحقق آن وجود دارد گفت: بودجه در حوزه هزینه‌ای انقباضی است و در حوزه‌های عمرانی و پیشرفت شهر انبساطی است.

هاشمی در مورد ارائه لیست برای انتخابات توسط اصلاح طلبان اظهار کرد: براساس تصمیم شورای عالی، اصلاح طلبان قرار نیست لیستی ارائه دهند و مقرر شده احزاب خودشان لیست‌های جداگانه بدهند و به همین دلیل روز گذشته در حزب کارگزاران جلسه‌ای در این خصوص برگزار شد اما نتوانستیم یک لیست ۳۰ نفره ارائه کنیم و افرادی که انتخاب کردیم حدود ۱۷ نفر بودند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که منصافانه است کاندیدای اصلاح طلبان آنقدر کم هستند که حتی نمی‌توان با آنها یک لیست ۳۰ نفره تشکیل داد گفت: بله این انصاف نیست اما یادتان باشد که خداوند یاور مستضعفان است و ما از این بابت نگران نیستیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز