وزیر آموزش و پرورش گفت: ۱۵۰ هزار دانش آموز استثنایی تحت پوشش هستند و ۷۰ هزار نفر دانش آموز استثنایی در مدارس عادی تحصیل می‌کنند.

به گزارش مرور نیوز،  محسن حاجی میرزایی ، وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز یکشنبه در حاشیه آیین خشت گذاری مدرسه استثنایی حسن آباد فشافویه در جمع خبرنگاران گفت: امروز احداث یک مدرسه ویژه دانش آموزان استثنایی به همت خیران آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان استثنایی نیازمند مراقبت و حمایت هستند گفت: باید مراقبت و رسیدگی ویژه را به این قشر از جامعه اختصاص دهیم و مدارس مناسب با نیاز این قشر از جامعه احداث شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پوشش تحصیلی دانش آموزان استثنایی کشور ۱۷ برابر افزایش یافته است گفت: باید از تمام دانش آموزانی که ظرفیت تحصیل در مدارس عادی را دارند استقبال و به آنها توجه کنیم و برقراری ارتباط و حل مشکلات در محیط جامعه را به این افراد آموزش دهیم.

وی  با اشاره به اینکه ۱۵۰ هزار دانش آموز استثنایی تحت پوشش هستند، ادامه داد: ۷۰ هزار نفر دانش آموز استثنایی در مدارس عادی تحصیل می‌کنند.

وزیر آموزش وپرورش اظهارداشت: با توجه به وجود شهرک صنعتی در این بخش عدم وجود ارتباط بین نهاد آموزش و پرورش و بخش صنعت نگران کننده است زیرا دانش آموزان باید جذب محیط زندگی شوند و از این طریق مشکلات را حل کنند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد ظرفیت آموزش کشور نیاز به بازسازی دارد ادامه داد: دولت در این راستا ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال ۹۹ پیش بینی کرده و آموزش و پرورش و خیران شهرستان ری می‌توانند با تاسیس هنرستان و تربیت نیروی ماهر و جذب این افراد از طریق بخش صنعت کمک بزرگی به بحث اشتغال کشور انجام دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز