مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: پایانه مترو آزادگان در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار ساخته می‌شود و امیدواریم فاز اول این پروژه تا سال آینده به بهره برداری برسد.

به گزارش مرور نیوز، علی امام، مدیرعامل شرکت مترو تهران در خصوص افتتاح پایانه آزادگان گفت: راه‌اندازی این پایانه با سرمایه‌ای معادل ۷۰۰ میلیارد تومان و با انتخاب نهایی پیمانکار در دستور کار قرار دارد یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت متروی تهران برای تسهیل کاهش سرفاصله حرکت قطارها در این خط است.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی پایانه آزادگان مانور قطار های موجود برای چینش در خط را تسهیل کرده و سرعت می‌بخشد، عنوان کرد: علاوه بر این، پایانه‌ها محلی برای انجام بازرسی‌ها و تعمیرات احتمالی است لذا می‌توان گفت راه اندازی آنها امکان نگهداری از قطارها را فراهم کرده و از استهلاک زودتر از موعد آن ها جلوگیری می کند و همچنین شرایط واگن‌های حمل مسافر را بهبود می‌بخشد.

علی امام با اشاره به این که پایانه آزادگان در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار ساخته می‌شود گفت: امیدواریم فاز اول این پروژه تا سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت مترو در پایان با اشاره به اینکه بهره برداری کامل از این پروژه تا 2 سال دیگر امکان پذیر است، خاطرنشان کرد: فاز اول شامل پارکینگ و محل سرویس قطار ها است. لذا در فاز اول امکان تعمیرات جزیی فراهم و شرایط کاهش سرفاصله قطارها تسهیل می‌شود. برای فاز دوم تجهیزات تعمیرگاهی و نیز تعمیرگاه تامین می‌شود تا در این صورت امکان تعمیرات سنگین و بلند مدت نیز فراهم شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز