مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی ۲۲ هزار کلاس درس در تهران هستیم و بزرگترین امید ما خیران مدرسه ساز هستند.

به گزارش مرور نیوز، عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم افتتاح مدرسه دخترانه خیرساز مولود اسلامیه در منطقه ۸ آموزش و پرورش تهران با بیان اینکه خشت خشت این مدرسه با عشق، محبت و انگیزه بر روی هم گذاشته شده است اظهار کرد: مدارس زیادی داشته‌ایم اما خیرانی با این انگیزه، عشق و پیگیری کمتر می توانیم پیدا کنیم.

وی افزود: امروز یکی از خیران بزرگ شهر تهران "امیروفایی" را از دست دادیم. ایشان منزل مسکونی اش را به مدرسه تبدیل کرده بود و خودش در سرایداری یک مدرسه دورتر زندگی می کرد. 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن ابراز نگرانی از وضعیت نامناسب مدارس شهر تهران اظهار کرد: آخرین رتبه فضای آموزشی مربوط به سیستان و بلوچستان است و قبل از آن تهران قرار دارد. وضعیت مدارس تهران خوب نیست و ۸۰۰۰ کلاس درس تخریب و ۷۰۰۰ کلاس به مقاوم سازی نیاز دارند. 

فولادوند با اشاره به تراکم جمعیت دانش آموزی گفت: میانگین تراکم دانش آموزی در تهران ۳۳ نفر است در حالی که میانگین جمعیت دانش آموزی کشوری ۲۴ نفر در هر کلاس درس است. 

وی با بیان اینکه در مجموع نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی ۲۲ هزار کلاس درس در تهران هستیم افزود: بزرگترین امید ما خیران مدرسه ساز هستند که ۵۰ درصد بار آموزش و پرورش را با تعهد صد درصدی یا تعهد مشارکتی بر دوش می کشند. دست خیران را می بوسم و بر این بوسه افتخار می‌کنم. 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه اولویت اول ما تکمیل و اتمام پروژه‌های مشارکتی خیرساز است که در آن تعهد داشتیم گفت: از رئیس شورای شهر تهران و نمایندگان مجلس که در تغییر کاربری در آموزش و پرورش شهر تهران به ما کمک کردند تشکر می کنیم.

به گفته فولادوند این آموزشگاه به پیشنهاد خیران به صورت هیئت امنایی اداره خواهد شد.

مدرسه دخترانه مولود اسلامیه در چهار طبقه ساخته شده و دارای شش کلاس درس است. زیربنای این مدرسه ۱۰۵۰ متر مربع است و از سوی خیرین مدرسه ساز برادران عبدالحامد و محمد تقی معتمدیان و به پاسداشت مقام مادرشان بانو "مولود اسلامیه" ساخته شده است. همچنین 

هر کلاس درس به نام یکی از بانوان ایرانی مهدیه الهی قمشه‌ای، مریم میرزاخانی، بانو امین، توران میرهادی، طاهره صفارزاده و پروانه وثوق نامگذاری شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز