معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه شرط اصلی مهار ویروس کرونا رعایت نکات بهداشتی است، گفت: گندزدایی مبلمان شهری، لوازم بازی کودکان در پارک‌ها و ... نیز به کرات انجام می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، فرهادی، معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره گندزدایی وسایل و اماکن عمومی اظهار کرد: مکان‌هایی مانند فرودگاه‌ها، پایانه‌های اتوبوس‌رانی، مساجد، متروها، اتوبوس‌ها، قطارها و... لازم است اقدام به گندزدایی سطوح کنیم.

وی با اشاره به اینکه تنها متولی این کار وزارت بهداشت نیست، خاطر نشان کرد: سایر دستگاه‌ها مانند شهرداری‌ها، وزارت راه و ... کنار ما هستند. عملیات گندزدایی سطوح درچند وعده مختلف در روز و بویژه برای زمان‌های پیک کاری و تردد مردم انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه شرط اصلی مهار ویروس کرونا رعایت نکات بهداشتی است، گفت: گندزدایی مبلمان شهری، لوازم بازی کودکان در پارک‌ها و ... نیز به کرات انجام می‌شود. 

فرهادی تاکید کرد: کار گندزدایی از وسایل عمومی از ابتدای بروز بیماری تا زمان کنترل و مهار آن انجام خواهد شد و کارمان را ادامه می‌دهیم.

وی در پایان با بیان اینکه ضدعفونی کردن مراکز عمومی با مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل انجام می‌شود، تاکیدکرد: این مواد عارضه‌ای برای مردم نخواهد داشت اما ضدعفونی کردن سطوحی مانند سرویس‌های بهداشتی که با موادی بر پایه کلر کار ضد عفونی آن انجام می‌شود، در زمان‌هایی انجام می‌شود که مردم حضور نداشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز