مشاور سازمان تامین اجتماعی گفت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۹، دولت باید ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند و بعد از پرداخت دولت سازمان تأمین اجتماعی مکلف است همسان سازی را از این اعتبار اجرا کند.

به گزارش مرور نیوز، محمد حسن زدا، مشاور سازمان تامین اجتماعی درباره  همسان سازی حقوق بازنشستگان این سازمان اظهار کرد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران یکی از بیشترین مواردی است که بازنشستگان در این زمینه سوال می‌کنند.

وی اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی توانست در لایحه بودجه ۹۹ همسان سازی حقوق بازنشستگان را بگنجاند و در حال حاضر این موضوع در کمیسیون تلفیق مجلس مطرح است.

مشاور مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: بعد از تصویب در صحن علنی مجلس و تایید شورای نگهبان و تبدیل شدن به قانون اجرای خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون بودجه سال ۹۹، دولت باید ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند و بعد از پرداخت دولت سازمان تأمین اجتماعی مکلف است همسان سازی را از این اعتبار اجرا کند.

زدا گفت: کاری که سازمان تأمین اجتماعی انجام داده این است که فرمول همسان سازی را تدوین و تهیه کرده است و به محض اینکه پول و اعتبار به سازمان تأمین اجتماعی واریز شود همسان‌سازی اجرایی خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز