فرمانده نیروی انتظامی تمهیدات و اقدامات نیروی انتظامی در مهار و کنترل ویروس کرونا را تشریح کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در جلسه قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع) نیروی انتظامی گفت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می‌فرستیم و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حریم و حرم و شهیدان عرصه نظم و امنیت را گرامی می‌داریم و برای فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) آرزوی طول عمر توأم با سلامتی داریم.

وی با تبریک حلول سال نو و فرا رسیدن بهار طبیعت افزود: فرا رسیدن عید سعید مبعث را نیز تبریک عرض می‌کنم و امید است به برکت این ایام خجسته و مبارک و با مشارکت همگانی در اجرا و پیاده سازی اقدامات پیشگیرانه بهداشتی و توجه به توصیه‌ها، به زودی زود ویروس منحوس کرونا از کشور رخت بربندد و ریشه کن شود.

فرمانده نیروی انتظامی با آرزوی شفای عاجل همه بیماران بویژه مبتلایان به کرونا ادامه داد: از درگاه خداوند متعال برای همه درگذشتگان طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت داریم.

* تاکید بر لزوم رعایت حداکثری نکات و اصول بهداشتی

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در ادامه با تاکید بر لزوم رعایت حداکثری نکات و اصول بهداشتی بیان کرد: لازم و شایسته است که آحاد مردم در راستای مقابله و مهار این ویروس، توصیه‌ها و هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را جدی بگیرند و در میدان مقابله با این ویروس، ستاد ملی مقابله با کرونا را همراهی کنند.

وی با تقدیر از اقدامات معاونت‌ها، رده‌ها و پلیس‌های تخصصی در راستای پیاده سازی اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای برای حفظ سلامت کارکنان، ادامه داد: در نیروی انتظامی، اقدامات پیشگیرانه برای صیانت از سلامت سبزپوشان و نیروهای پلیس با جدیت اجرایی و دنبال می‌شود. بحمدالله با اتخاذ رویکردهای پیشگیرانه، از روند شیوع ویروس در مجموعه ممانعت می‌شود و در عین حال با ارائه خدمات مطلوب درمانی توسط معاونت بهداد ناجا، شاهد تداوم روند بهبود مبتلایان به این بیماری هستیم.

سردار اشتری در ادامه با تشریح تمهیدات و اقدامات نیروی انتظامی در مهار و کنترل این ویروس، خاطر نشان کرد: علاوه بر تداوم ضدعفونی مراکز انتظامی اعم از کلانتری‌ها، پاسگاه‌ها و مقرها، شناسایی انبارهای احتکار مواد ضروری و مورد نیاز مردم ادامه دارد و نیروی انتظامی در دستگیری محتکران و معرفی و تحویل به مراجع ذی ربط نیز تاکنون عملکرد قابل قبولی داشته است و البته این روند تداوم دارد.

وی با بیان اینکه کشفیات پلیس در حوزه اقلام بهداشتی و پزشکی در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد، مطرح کرد: نیروی انتظامی همچنان همراه و همکار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در میدان مقابله و خط مقدم است.

* تشدید رصد تحرکات در فضای مجازی 

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر تشدید رصد تحرکات در فضای مجازی و برخورد با کسانی که قصد تشویش اذهان عمومی را دارند، اظهار کرد: مأموریت هایمان را با قدرت و قوت، عملیاتی می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم عده‌ای فرصت طلب و سود جو، روحیه مردمی را نشانه بگیرند و تضعیف کنند.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر تداوم بهره وری از تجهیزات و امکانات سازمانی در راستای مقابله، مهار و کنترل شیوع کرونا در کشور عنوان کرد: در چنین شرایطی، پیشبرد مأموریت‌های پلیس نیازمند صیانت از سلامت نیروها می‌باشد؛ بنابر این بر تأمین و توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز کارکنان تاکید دارم و مسئولان دست اندرکار تأمین این نیازمندی‌ها اعم از معاونت آماد و پشتیبانی ناجا، معاونت بهداد ناجا و.. در این زمینه اقدامات عاجل، اساسی و مستمر انجام دهند.

* صیانت از سلامت سبزپوشان نیروی انتظامی را اولویتی اساسی می‌دانیم 

سردار اشتری با بیان اینکه حفظ سلامت نیروهای پلیس برای بنده بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: صیانت از سلامت سبزپوشان نیروی انتظامی را اولویتی اساسی می‌دانیم و قطعاً از همه ظرفیت‌های در این راستا بهره می‌گیریم.

وی در ادامه بر لزوم آمادگی حداکثری بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ناجا برای خدمات دهی مطلوب به بیماران و مراجعان تاکید و تصریح کرد: متأسفانه برخی از همکاران در جریان اجرای مأموریت‌ها به این ویروس مبتلا شده و لازم است فرماندهان و مسئولان رویکرد پیگیری مستمر شرایط و احوالات جسمی و روحی این کارکنان را دنبال کنند و برای رفع نیازهای آنان و خانواده‌هایشان بکوشند، هر چند بر مبنای نظارت‌های میدانی این اقدامات اجرایی می‌شود، لیکن بنده بر تداوم چنین رویکردهایی به ویژه نسبت به خانواده‌های متوفیان تاکید ویژه دارم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه بنده به واسطه دغدغه و حساسیتی که نسبت به سلامت نیروهای پلیس دارم، طی روزهای اخیر شخصاً به صورت تلفنی با چند تن از همکاران بیمار صحبت کردم و جویای احوالشان شدم، افزود: همه مدیران و مسئولان امر باید جویای احوال نیروهای مبتلا و بستری شده باشند.

وی همچنین تداوم رسیدگی ویژه به خانواده شهدا و جانبازان را در این شرایط مورد تاکید قرار داد و گفت تأمین اقلام و نیازهای ضروری بهداشتی درمانی خانواده‌های این عزیزان نیز بسیار حائز اهمیت است و باید مورد توجه فرماندهان پلیس‌های تخصصی و استانی قرار گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان با بیان اینکه در هر شرایطی باید خادم مردم باشیم و توفیق خدمت را قدر بدانیم، گفت: در این شرایط حساس نیز، تدابیر حکیمانه و داهیانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) همچون همیشه نجات بخش کشور و جامعه است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز