رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس از ۲۷ اردیبهشت ماه در مناطق کم‌خطر به مدت یک ماه بازگشایی می شود.

به گزارش مرور نیوز، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری درباره آغاز فعالیت مدارس از 27 اردیبهشت در مناطق کم‌خطر گفت: با توجه به اهمیت تداوم آموزش و با هدف تکمیل فرآیند آموزش، جبران کمبودهای یادگیری و در راستای عدالت آموزشی این تصمیم گرفته شد.

این درحالی است که وزیر آموزش و پرورش 31 فروردین درباره بازگشایی مدارس در استان‌هایی که وضعیت آن‌ها سفید است، گفت: برای این کار اشکالات زیادی وجود دارد، ۳۰ درصد معلمان ما تردد می‌کنند یعنی ممکن است از منطقه قرمز به منطقه سفید بروند و نگرانی‌ها را تشدید می‌کند و در هر منطقه‌ای مدارس را باز کنیم نیاز است پروتکل‌های وزارت بهداشت رعایت شود از جمله فاصله اجتماعی، اما در بسیاری از کلاس‌های درس نمی‌توان یک متر فاصله را ایجاد کرد همچنین در بررسی‌های محققین و حدود ۱۲ درصد تعطیلی مدارس در فاصله گیری اجتماعی موثر است و ۲۲ درصد سهم تردد‌ها کاهش می‌یابد در تمام دنیا مدارس اولین جایی است که تعطیل می‌شود و آخرین جایی است که باز می‌شوند.

همچنین حاجی میرزایی مطرح کرد: برای بازگشایی مدارس تابع سیاست‌های وزارت بهداشت هستیم که براساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تا اطلاع ثانوی باید تمامی مدارس بسته بماند.

گفتنی است، سخنگوی دولت ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران درخصوص بازگشایی مدارس کشور در ایام کرونا تصریح کرد: در جلسه آتی ستاد ملی مقابله با کرونا طرح بازگشایی مدارس کشور در شهرهایی که دارای وضعیت سفید است مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

همچنین ربیعی در این رابطه افزود: هر گونه بازگشایی مدارس کشور به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا و با تائید وزیر بهداشت صورت خواهد گرفت.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز