کمیسیون ماده پنج از موافقت مسئولان شهری تهران با ساخت مجتمع 957 واحدی در غرب شهر خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد.

علی اشراقی در این باره گفت: اولین جلسه حضوری کمیسیون ماده پنج در سال جاری برگزار و با تقاضای دانشگاه صنعتی شریف موافقت شد.

وی با بیان اینکه در آخرین جلسه کمیسیون سال گذشته نیز موضوع بنای پارکینگ-تجاری دانشگاه مورد بحث و رسیدگی قرار گرفته بود، گفت: با توجه به اینکه در طرح ارائه شده بخش قابل توجهی از مشکل پارکینگ دانشگاه حل می‌شود، کمیسیون پس از دریافت توضیحات نماینده دانشگاه و شهردار منطقه 2، با احداث بنای پارکینگ–تجاری موافقت کرد.

اشراقی اظهار داشت: در ادامه جلسه به 3 مورد از موارد ارسالی شهرداری منطقه یک رسیدگی شد که پس از توضیحات شهردار منطقه با اصلاحاتی به تصویب رسید.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج گفت: هم چنین طرح توجیهی شهرسازی مجتمع خدماتی ـ مسکونی در زمینی به مساحت 3 هکتار واقع در منطقه 22 مطرح و پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح و شهردار منطقه 22، با این طرح موافقت شد.

وی افزود: این طرح شامل احداث یک بنای 11 طبقه مسکونی با 957 واحد و 12 هزار متر مربع فضای خدماتی به صورت آموزشی، فرهنگی، درمانی، ورزشی، تجاری و یک فضای سبز یکپارچه به وسعت 3 هزار متر مربع خواهد بود.

اشراقی گفت: همچنین مقرر شد طرح معماری مجموعه به تأیید معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برسد.

وی بیان کرد: در انتهای جلسه طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ادامه بررسی‌ها به جلسه آتی موکول شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز