فرمانده ناجا بر لزوم ایجاد بسترهای لازم به منظور تسریع در اجرای طرح‌های هوشمندسازی در سطوح مختلف تاکید کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در جلسه شورای راهبردی هوشمندسازی پلیس گفت: هوشمندسازی از اولویت‌های نیروی انتظامی به شمار می‌آید بر همین اساس همه فرماندهان و مدیران در سطوح مختلف با یک اراده قوی و جمعی وارد گام عملیاتی و پیاده سازی شوند البته باید طرح با زمان بندی مناسب به پیش رود و در مسیر اجرا نیز نوسازی انجام شود.

وی به تأکیدات فرماندهی معظم کل قوا بر اجرای طرح هوشمند سازی اشاره و بیان کرد: در سال ۹۸، تاکید بر هوشمند سازی و گفتمان سازی انجام شده است.

فرمانده ناجا بر لزوم ایجاد بسترهای لازم به منظور تسریع در اجرای طرح‌های هوشمندسازی در سطوح مختلف تاکید و تصریح کرد: درصدد هستیم با تسریع در فرآیند هوشمندسازی پلیس، سرعت، دقت و کیفیت ارائه خدمات به مردم را افزایش دهیم.

سردار اشتری بر راه اندازی قرارگاهی در راستای ساماندهی و هدایت مناسب اجرای طرح هوشمند سازی در ناجا تاکید و بیان کرد: مسئولیت قرارگاه با توجه به اهمیت موضوع با خود فرماندهان است و دبیری این قرارگاه نیز بر عهده فاوا خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: انتظارات و مطالبات ما از دیگر دستگاه‌ها باید کاملاً به صورت شفاف و مشخص پیگیری شود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه دستیابی به پلیس هوشمند مستلزم تعامل ناجا با مراکز علمی، دانشگاهی و نخبگان جامعه است بر استفاده از پتانسیل شرکت‌های دانش بنیان و مراکز علمی و دانشگاه‌های کشور تاکید کرد.

سردار اشتری با اشاره به اینکه تحول، نوآوری و پیشرفت بایستی مشهود باشد، خاطرنشان کرد: آموزش، ساختار و تجهیزات مناسب برای اجرای کار ضروری است و باید همزمان آن را دنبال کرد.

وی تصریح کرد: باید آموزش لازم در تمامی سطوح مختلف ناجا، برنامه ریزی و اجرا شود چراکه ارتقا سطح دانش و مهارت افزایی فرماندهان و کارکنان پلیس در اجرای مأموریت‌ها امری ضروری است.

فرمانده ناجا تاکید کرد: اصلاح فرآیندها باید در دستور کار باشد و با بازنگری در آن، کار دقیق‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود.

سردار اشتری، به نقش کلیدی شرکت‌های پژوهش در این امر اشاره و بر تقویت همکاری با آنها تاکید کرد و گفت: باید کار با سرعت به پیش رود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز