رئیس شورای شهر تهران گفت: تهران بیش از ۳۵۰ محله دارد و ما در مدیریت شهر تهران به سوله‌های مدیریت بحران بیشتر احتیاج داریم که دولت باید کمک کند و مدیریت شهری در این زمینه اهتمام بیشتری از خود نشان دهد.

به گزارش مرور نیوز، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در سخنان پیش از دویست و دوازدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار کرد: زلزله بامداد جمعه تهران موجب نگرانی شهروندان تهرانی شد و پس از دو سالی که خطر زلزله تهران (پس از زلزله سال۹۶) به حاشیه رفته بود مجدد موضوع زلزله تهران و شهر‌های اقماری آن مطرح شد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: نباید با موضوعی مانند زلزله مناسبتی برخورد شود، زیرا در صورت بروز زلزله بالای ۶ ریشتر تهران ‌و شهر‌های اقماری آن آسیب پذیر هستند و باید درباره تاب آوری تاسیسات شهری مانند آب و خطوط گاز اقدام‌های موثری انجام شود.

هاشمی ادامه داد: تهران بیش از ۳۵۰ محله دارد و ما در مدیریت شهر تهران به سوله‌های مدیریت بحران بیشتر احتیاج داریم که دولت باید کمک کند و مدیریت شهری در این زمینه اهتمام بیشتری از خود نشان دهد.

او بیان کرد: قرار بود سیستم اعلان صوتی زلزله و افزایش لرزه نگار‌ها در پایتخت راه اندازی شود که هنوز مورد توجه قرار نگرفته شد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به جریمه شهرداری از سوی سازمان تعزیرات گفت: جریمه شورای شهر و شهرداری تهران در موضوع افزایش بهای خدمات در رسانه‌ها مطرح شد که باید گفت که تاریخ پرونده برای ۵ سال گذشته است و جریمه شورای شهر بدعت جدیدی بود که مطرح شد، زیرا ما تا به امروز چنین چیزی ندیده بودیم.

هاشمی ادامه داد: مصوبات شورای شهر تهران در هیئت تطبیق فرمانداری تایید می‌شود و خواسته ما از رسانه‌ها این بود که در این موضوع شفاف سازی کنند که این اقدام انجام نشد، اما می‌توان گفت هنوز جای جبران وجود دارد.

او بیان کرد: تصمیم حضور شهروندان با استفاده از ماسک و دستکش تصمیم خوبی است، اما باید گفت که اقلام بهداشتی مانند ماسک باید با قیمت مصوب و تمام شده به دست مصرف کنندگان برسد، زیرا در صورت رعایت نکردن آن موجب شیوع ویروس کرونا می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز