استاندار تهران با اشاره به بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت ماه، گفت: هیچ اجباری برای حضور دانش آموزان وجود ندارد.

به گزارش مرور نیوز، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس که در محضر مقام معظم رهبری و با حضور رئیس جمهور و اعضای این ستاد، استانداران و ستاد‌های استانی سراسر کشور برگزار شد با اشاره به بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت ماه، گفت: طبق تصمیم ستاد ملی کرونا مدارسی که مشکلی به لحاظ رعایت پروتکل ‌های بهداشتی ندارند، می‌توانند شروع به فعالیت و دانش آموزان برای رفع ایراد و اشکالات درسی به مدارس مراجعه کنند، منتهی هیچ اجباری برای حضور دانش آموزان وجود ندارد.

وی با اشاره به فعالیت هیات و مساجد برای عزاداری شب‌ های احیا، بیان کرد: طبق هماهنگی های صورت گرفته حدود ۲۰ تا ۳۰ مسجد و حسینیه به صورت مجازی برنامه اجرا می‌کنند که با هماهنگی صداوسیما مراسمات آن‌ها از طریق رسانه ملی پخش می‌شود.

استاندار تهران افزود: مردم همواره باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل ‌های پیشگیری از ویروس کرونا حساسیت داشته باشند، چرا که بازگشایی برخی اصناف به معنای عادی شرایط نیست و کماکان امکان پیک مجدد این بیماری وجود دارد.

محسنی بندپی سپس با اشاره به وضعیت درخواست بیمه بیکاری در استان تهران خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۱۶۰ هزار نفر ثبت نام کردند که از صندوق توسعه ملی نیز اعتباری برای آن درنظر گرفته شده که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و به متقاضیان پرداخت می ‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز