محمد سالاری عضو شورای شهر تهران آخرین وضعیت ساخت ساختمان پلاسکو و طرح توسعه مجلس را در جلسه شورای شهر تشریح کرد.

به گزارش مرور نیوز، محمد سالاری عضو شورای شهر در تذکری در  جلسه شورای شهر تهران درباره عملکرد شوای عالی شهرسازی و معماری اظهار داشت: در حالی که برای آحاد مردم تهران هنگام ساخت و ساز تأمین پارکینگ و پرداخت عوارض الزامی است این موضوع در مورد ساختمان جدید پلاسکو مدنظر قرار نگرفته است.

وی افزود: قرار بود ساختمان جدید پلاسکو با رعایت کامل استانداردها ساخته شود ولی شورای عالی شهرسازی و معماری به موضوع تأمین پارکینگ برای پلاسکو بی‌توجه بوده است.

این عضو شورای شهر تهران در ادامه به جلسه روز گذشته شورای عالی شهرسازی و معماری در زمینه طرح توسعه مجلس اشاره کرد و گفت:‌متأسفانه علیرغم مخالفت من و محسن هاشمی در این جلسه طرح توسعه و ساماندهی مجلس در میدان بهارستان بدون رعایت حقوق عمومی شهر و حقوق مالکان واقع در محدوده طرح و حریم آن به تصویب رسید.

سالاری گفت: همچنین محدوده اجرای طرح توسعه مجلس کاملا مشخص نشده  است و امکان راستی‌آزمایی ساخت و سازها در اطراف مجلس هم وجود ندارد از طرفی در مورد ساختمان‌های ساخته شده نیز اصول شهرسازی و معماری رعایت نشده است.

وی با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای دنیا ساختمان‌های عمومی و حاکمیتی نماد فاخر معماری کشورها محسوب می‌شوند،گفت: متأسفانه این موضوع در مورد مجلس ایران بی‌توجه مانده و اصول معماری ایران و اسلامی که مورد تأکید مقام معظم رهبری هم است رعایت نشده است.

این عضو شورای شهر تهران گفت:‌ همچنین ما نگرانی‌هایی در مورد خرابی بناهای تاریخی اطراف مجلس داریم و نماینده میراث فرهنگی در جلسه روز گذشته این موضوع را تأکید کرد.

وی گفت:‌ پرداخت عوارض برای ساخت و ساز اطراف مجلس هم مشخص نیست و مجوز انجام ساخت و ساز پس از شعاع 500 متری در نظر گرفته نیز قابل بررسی نیست که آیا از ساختمان مرکزی مجلس در نظر گرفته شده است یا اطراف آن، بنابر این بسیاری از شهروندان در آن محدوده برای ساخت و ساز بلاتکلیف خواهند بود که از شهرداری تهران درخواست داریم هر چه سریع‌تر رویکرد مناسبی در این زمینه اتخاذ کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز