محسن هاشمی از ایجاد جلسات فوق العاده شورای شهر تهران درخصوص پرونده‌های اعتراضی به باغات خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در پایان دویست و سیزدهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: شورای شهر نسبت به مساله باغات حساس بوده است و لایحه برج باغ‌ها را به خانه باغ تبدیل کرد و خود به خود تعداد پرونده‌های اعتراضی مربوط به باغات زیاد به شورای شهر می‌آید و پرونده‌هایی که مردم درخواست رسیدگی دارند زیاد شده و مجبوریم جلسات فوق‌العاده بگذاریم.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه توسعه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از جمله مکان‌هایی است که از سال‌ها پیش به عنوان یک منطقه ویژه امنیتی تشخیص داده شده است،‌ اما اینکه تکلیف اطراف آن چگونه باشد روشن نبوده است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: در شورای عالی شهرسازی لازم بود به این مساله پرداخته شود. اتفاقاتی نیز در گذشته رخ داد و در خیابان مردم در آن منطقه ساخت و سازهایی انجام شد که ارتفاع بسیار بلندی هم به رغم آنکه اکنون اجازه بلندمرتبه سازی داده نمی‌شود وجود دارد.

هاشمی با بیام اینکه در گذشته زمین‌ها را می‌خریدند تا ساختمان‌های مسکونی نمایندگان در آنجا ساخته شود اظهار داشت: اصلا قرار نبود ساختمان‌های بلند در آنجا ساخته شود و بعد مقرر شد به ساختمان‌های اداری مجلس تبدیل شود و یکباره دیدیم که دو طرف خیابان مردم را بستند و حصار زشتی هم کشیدند و ما را هم راه نداند، در صورتی که متعلق به شهرداری بود و اسم آن نیز خیابان مردم است.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: متوجه شدیم این اقدام را به شورای عالی شهرسازی بردند و این حرکات را قانونی می‌کنند و به نظر می آید نه مشورتی با شهرداری و شورای شهر شده است و اصلا در جریان اتفاقات نیستیم و اقدام اصولی نیست.

هاشمی افزود: در جلسه که حضور پیدا کردم تعجب کردم شهردار هم نبودند و تنها شهردار منطقه حضور پیدا کردند و نه دفاعی می‌کنند و نه مخالفتی می‌کنند و فقط توضیح می‌دهند و من درخواست دادم که آن را از دستور خارج کنند تا به آن رسیدگی کنیم.

رئیس شورای شهر با بیان اینکه با این طرح مخالفت نکردیم گفت: در جلسه خواستیم فعلا آن را تصویب نکنند و بررسی بیشتری داشته باشیم اما متاسفانه آن را تصویب کردند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز