مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مدرسه برای عموم دانش‌آموزان باز نیست و این بازگشایی مخصوص دانش‌آموزانی است که از آموزش مجازی در طول دو، سه ماه گذشته استفاده نکرده اند.

به گزارش مرور نیوز، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در جمع خبرنگاران در نشست مجازی، اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مدارس از 27 اردیبهشت به مدت یک ماه بازگشایی می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش ادامه داد: بازگشایی مدارس صرفاً برای دانش‌آموزانی است که از آموزش مجازی استفاده نکردند یا در امر تحصیل و مباحث آموزشی اشکالاتی دارند که باید برای رفع اشکال به مدارس مراجعه کنند.

*  حضور دانش‌آموزان باید داوطلبانه و با اطلاع اولیا باشد

فولادوند با بیان اینکه مراجعه دانش‌آموزان شرایطی دارد، اضافه کرد: حضور دانش‌آموزان باید داوطلبانه و با اطلاع اولیا باشد؛ همچنین حضور فرهنگیانی که بیماری زمینه‌ای دارند در مدارس الزامی نیست.

وی افزود: کادر اجرایی مدرسه و دبیران هفته اول را باید در مدارس حضور داشته باشند و به فراخور نیاز و مراجعه دانش‌آموزان، حضورشان، تداوم پیدا خواهد کرد و تصمیم مدیریتی گرفته می‌شود و برای آزمون‌های پایان سال برنامه‌ریزی می‌شود.

* مدرسه برای عموم دانش‌آموزان باز نیست

مدیرکل آموزش و پرورش درباره حضور خانواده‌ها در مدرسه، گفت: مدرسه برای عموم دانش‌آموزان باز نیست و این بازگشایی مخصوص دانش‌آموزانی است که از آموزش مجازی در طول دو، سه ماه گذشته استفاده نکردند یا دانش‌آموزانی که نکات درسی مبهمی دارند و برای رفع اشکال به مدرسه و دبیر مربوط مراجعه می کنند پس نیاز نیست که خانواده‌ها در مدرسه حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: برای حضور دانش آموزان هم شرایطی را قائل شدیم و باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌های اجتماعی حتما رعایت شود.

* 80 درصد دانش‌آموزان تهرانی از آموزش مجازی استفاده کردند

فولادوند درباره میزان استفاده دانش‌آموزان از آموزش‌های مجازی، اظهار کرد: آموزش و پرورش از ابتدای اسفند سال گذشته، آموزش‌های مجازی خودش را داشته است و به تناسب درصد تحت پوشش استان‌ها متفاوت بود و در شهر تهران حدود 80 درصد دانش‌آموزان را رسما تحت پوشش داشتیم.

وی اضافه کرد: بعضی دانش‌آموزان به دلایلی مانند نداشتن ابزار کافی یا اینترنت در این کلاس‌های آموزش مجازی شرکت نکردند و آموزش حضوری هم صرفاً برای این دانش‌آموزانی است که از کلاس‌های مجازی استفاده نکردند و یا اشکالات در مباحث درسی دارند که حضوری مراجعه می‌کنند و رفع اشکال می شود.

* دانش‌آموزان بر اساس برنامه هفتگی به مدرسه مراجعه کنند

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: بر اساس همان برنامه هفتگی، برنامه مدرسه برقرار است و دانش‌آموزان می توانند مراجعه کرده و استفاده کنند؛ البته ما زنگ تفریح و زنگ ورزش را به این دلیل که فاصله اجتماعی را بر هم می‌زند حذف کردیم و نداریم.

وی از تعطیلی بوفه‌های مدارس خبر داد و گفت: به هیچ وجه نباید بوفه‌ها بعد از ماه رمضان باز شوند و موادغذایی نباید خرید و فروش شود و دانش‌آموزان باید وسایل شخصی اعم از ماسک و دستکش و لوازم مورد نیاز خودشان را با خودشان به مدرسه بیاورند.

* بازگشایی مدرسه به خاطر تجدید دیدار با همکلاسی‌ها نیست

فولادوند تصریح کرد: باز هم تأکید می کنم همه دانش‌آموزان نباید به مدرسه بیایند چرا که بازگشایی مدرسه به خاطر تجدید دیدار با همکلاسی‌ها نیست و صرفا به خاطر رفع اشکال است زیرا هنوز خطر کرونا رفع نشده است.

وی با بیان اینکه کم‌کم برای آزمون های پایان سال آماده می‌شویم، اظهار کرد: اگر تقویم آموزشی و بودجه بندی کتاب به پایان برسد، شورای مدرسه برای نحوه آزمون های پایان سال و روند امتحانات تصمیم‌گیری می‌کند.

* ضدعفونی مدارس تا پایان 25 اردیبهشت

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس گفت:  امروز جلسه ای با رؤسای مناطق داشتیم و موظف کردیم تا پایان پنج شنبه ضدعفونی و گندزدایی مدارس حتما انجام بگیرد.

وی ادامه داد: مربیان بهداشت در مدرسه مسؤولیت رصد و اجرای پروتکل‌های بهداشتی را بر عهده دارند و مدارسی که مربی بهداشت ندارند، مدیران و معاونین موظف هستند این پروتکل ها را حتما رعایت کنند و از سلامت دانش آموزان مراقبت کنند.

* جزئیات حضور دانش‌آموزان در مدارس اطلاع‌رسانی شود

فولادوند در پاسخ به این پرسش که اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران چگونه به مدارس و مدیران اطلاع رسانی کرده است، اظهار کرد: در وهله اول رؤسای مناطق و مسؤولان روابط عمومی‌ها را ملزم کردیم به مدیران، آموزگاران، دبیران و دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی کنند اما اطلاع‌رسانی ما محدود است.

وی افزود: با شبکه‌های صدا و سیما مکاتبه کردیم و حتما درخواست می‌کنیم که این اطلاعات را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند و اطلاع‌رسانی کنند که این مسائل به مدیریت کرونا کمک می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: متأسفانه تا به حال در رابطه با اطلاع‌رسانی از صدا و سیما تنوانستیم آن کمک‌های لازم را بگیریم اما تقاضا می‌کنم در راستای بازگشایی بهینه و بر اساس پروتکل‌های بهداشتی به آموزش و پرورش کمک کنند.

وی اضافه کرد: ما با همه شبکه‌ها مکاتبه کردیم و از آنها خواهش می‌کنم نکات مثبت و زحمات بی‌دریغ همکاران فرهنگی را که در 3 ماه گذشته تداوم داشته است، به تصویر بکشند؛ البته منکر نقاط ضعف نیستیم. علاوه بر اینکه نقاط منفی را اطلاع رسانی می‌کنند، کار جهادی معلمان و مدیران را هم به تصویر بکشند و جزئیات حضور دانش‌آموزان در مدارس را به اطلاع محصلان برسانند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز