زهرا صدراعظم نوری از پاکسازی بوستان یاس فاطمی از علف های هرز برای جلوگیری از آتش سوزی خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، زهرا صدراعظم نوری عضو کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه بازدید از بوستان یاس فاطمی با بیان اینکه بوستان‌های جنگلی یکی از ظرفیت‌های تهران است، گفت: خوشبختانه در شمال، شرق و غرب تهران بوستان جنگل‌های وجود دارد که طی فرآیندی این بوستان‌ها بهسازی شده و در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بازدید صبح امروز در راستای بررسی وضعیت ایمنی بوستان‌های جنگلی و میزان آمادگی در مقابل حوادث طبیعی و غیرطبیعی انجام شده است.

وی افزود: با اینکه در برخی بوستان‌ها شاهد رخداد حریق بودیم اما در یاس فاطمی خوشبختانه تاکنون گزارشی مبنی بر وقوع حریق نداشتیم هرچند که در داخل بوستان یاس فاطمی یک ایستگاه آتش نشانی واقع شده که از این رو حوادث در این بوستان زودتر مدیریت می شود.

صدر اعظم نوری افزود: البته مدیریت بخشی از این بوستان، در اختیار سازمان بوستان‌ها است که به خوبی رسیدگی کرده و علف های هرز نیز به سرعت پاکسازی می‌شود.

رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به مدیریت خوب بوستان یاس توسط سازمان بوستانها گفت: این مسأله سبب شده که به مسئله تمرکز مدیریت بوستان های جنگلی فکر کنیم.

نوری گفت: سازمان بوستانها به دلیل داشتن امکانات به صورت تخصصی به مسئله بوستان های جنگلی رسیدگی میکند اما مناطق چندین وظیفه دارند که یکی از آنها نگهداری بوستانهای جنگلی است.

این عضو شورای شهر تهران افزود: بر همین اساس یا باید در چارت سازمانی مناطق، مدیریت بوستان های جنگلی ایجاد شود و یا باید مدیریت بوستانهای جنگلی به سازمان بوستان ها سپرده شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین از لزوم تعریف کارکردهای جدید برای بوستان ها خبر داد.

 نوری گفت: در این روزها عمده تفریحات مردم، پاساژگردی، رستوران گردی و.... است در حالی که میتوان با تعریف کارکردهای جدید در بوستانهای جنگلی شرایطی را فراهم کرد که مردم و طبیعت دوستان چندروزی در این بوستانها اتراق کنند.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز