رئیس پلیس راهور ناجا از افزایش ۲۶۰ دستگاه خودرو به این ناوگان خودرویی خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در رزمایش ترافیکی تابستانه پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با عنوان "ارتقاء توان و تحرک عملیات پلیس راهور ناجا" اظهار داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی براساس قانون و تدابیر فرمانده ناجا سه وظیفه اصلی را عهده دار است؛ که مدیریت ترافیک ( شدآمدی) در 1047 شهر و 217 هزار کیلومتر طول جاده های کشور مسؤولیت راهبردی این پلیس است.

وی افزود: تسهیل ترددها در جاده ها و مسیرهای اصلی، فرعی و روستایی با 45 هزار کیلومتر طول از دیگر وظایف اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا است که در کنار اینها کاهش سوانح و حوادث ترافیکی و جان باختگان ناشی از تصادفات از دیگر راهبردهای اولویت دار این پلیس است.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: در سال 1392، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص تصادفات و کاهش جان باختگان جاده ای بیاناتی داشتند و فرمودند: " یکی از غصه هایی که در دل بنده وجود دارد موضوع تلفات سفرها است، خصوصا در ایام عید، هر چقدر ممکن است تلاش کنید تا حوادث به حداقل اقل برسد" ( نقل به مضمون).

سردار هادیانفر خاطر نشان کرد: در سال 96، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بازدید از دانشگاه علوم انتظامی امین به نقش و سهم ناجا در جلوگیری و کاهش حوادث جاده ای تاکید و به نقش و مسؤولیت سایر دستگاه ها نیز اشاره داشتند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: بحمدالله به منظور اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، در قانون پنج ساله ششم توسعه ، کاهش 31 درصدی جان باختگان جاده ای به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه متردد در کشور، پیش بینی شده و این مهم بیانگر عزم جدی برای تحقق مطالبه فرماندهی معزز کل قوا است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا خاطر نشان کرد: به لطف و عنایت الهی، حمایت فرمانده و هیات رئیسه ناجا و البته پشتیبانی دولت، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، وزارت بهداشت ، هلال احمر و همه پلیس های تخصصی ناجا به ویژه معاونت آماد و پشتیبانی ناجا ، پس از دو سال روند افزایشی جان باختگان جاده ای با متوسط  7/1 دهم درصد ، در سال 98 این توفیق  حاصل شد که شاهد کاهش 4/1 دهم درصدی جان باختگان جاده ای باشیم.

وی افزود: امسال برابر آمار پزشکی قانونی و مرفوک ناجا با کاهش جان باختگان جاده ای مواجه ایم و امید است که با همراهی همه دستگاه های مسؤول بتوانیم این روند کاهشی در تصادفات و جان باختگان رانندگی را، حفظ و افزایش دهیم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: امروز 33 دستگاه در حوزه حوادث جاده ای نقش اصلی دارند و نقش و مسئولیت ناجا در این میان، کمتر از 19 درصد و سهم سایر سازمان ها 81 درصد است که ان شاء الله با مشارکت همه دستگاه های مسؤول و البته همراهی مردم شاهد تداوم کاهش جان باختگان باشیم.

سردار هادیانفر در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح راهبردهای اولویت دار پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در سال جاری پرداخت و گفت: کاهش تصادفات و سوانح، توسعه نظم و انضباط ترافیکی در راه و شهرها، تحول سیستمی، توسعه آموزش و فرهنگ ترافیک و توجه به معیشت و صیانت از کارکنان از جمله این راهبردها است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 30 میلیون خدمت فقط توسط پلیس راهور ناجا به مردم ارائه شده، به تشریح روند هوشمندسازی این پلیس اشاره و بیان کرد: توسعه بستر و سامانه های الکترونیکی از جمله اعمال قانون الکترونیکی ، شماره گذاری الکترونیکی، ثبت کروکی الکترونیکی و ... از اقدامات راهور ناجا در حوزه هوشمندسازی است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا مطرح کرد: ارائه 22 مورد خدمات پلیسی با استفاده از سامانه های هوشمند در دستور کار پلیس راهور ناجاست که در کنار اینها بهره مندی از ظرفیت های هوایی و پهپادی جزء راهبردهای انکار ناپذیر این پلیس است که استفاده از این ظرفیت ( هوایی و پهپادی) طی هفته گذشته در یک عملیات اجرایی در جاده سمنان، آغاز شد.

سردار هادیانفر با اشاره به برگزاری رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا یادآور شد: امروز 260 دستگاه خودرو به ناوگان خودرویی این پلیس اضافه می شود و ان شاء الله این روند و رویکرد تا پایان سال ادامه دارد.

 

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز