منتشر کننده خبر کذب بازداشت دادستان سابق تهران در دادگاه به جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش مرور نیوز، عباس جعفری دولت آبادی دادستان سابق تهران گفت: فردی که در مردادماه سال گذشته خبر کذب بازداشت اینجانب را منتشر کرده بود به مجازات جزای نقدی محکوم شد. گفتنی است در پی طرح شکایت علیه انتشار دهنده این خبر کذب و محکومیت متهم در شعبه 1057 دادگاه کیفری کارکنان دولت و اعتراض محکوم علیه به حکم صادره، شعبه 69 دادگاه تجدید نظر استان تهران در تاریخ 27 خرداد امسال، حکم دادگاه بدوی مبنی بر محکومیت محکوم علیه به دو میلیون تومان جزای نقدی را تایید کرده است.

جعفری دولت آبادی ضمن تکذیب شایعات اخیر در فضای مجازی که به موجب آن خبر کذب قبلی با تغییراتی باز نشر شده است تاکید کرد انتشار این گونه شایعات و اخبار کذب با هدف تشویش اذهان عمومی و تخریب وجهه مقامات قضایی که در مبارزه با فساد تلاش کرده اند صورت می گیرد و حق تعقیب کیفری عوامل انتشار دهنده چنین اکاذبی علیه اینجانب به قوت خود باقی است.

دادستان سابق تهران هم چنین اعلام کرد در پی طرح شکایت های جداگانه دادستان سابق تهران علیه روح اله زم و رضا گلپور مبنی بر نشر اکاذیب، در دادسرای تهران، کیفرخواست های مستقل صادر و پرونده های مذکور در محاکم ذی صلاح تحت رسیدگی است.

دولت آبادی اظهار امیدواری کرد رسانه ها از انتشار شایعات و اخبار کذب که موجب تخریب وجهه اشخاص می شود خودداری کنند.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز