پرویز فتاح با اشاره به اینکه در بنیاد مستضعفان با همه ظرفیت در خدمت مردم هستیم افزود: ما از رهبر انقلاب هم کسب اجازه کردیم تا هرچه بتوانیم در این شرایط کرونایی به مردم کمک می کنیم.

به گزارش مرور نیوز، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی صبح یکشنبه در مراسم تجلیل از خلبانان فنی، پروازی و ستادی هوانیروز با گرامیداشت رژه تاریخی هوانیروز ارتش و ۵ مرداد ماه سالروز عملیات مرصاد گفت: در نظام اسلامی، بعد از انقلاب اسلامی ارتش در خدمت مردم و ولایت قرار گرفت که این هم هنر حضرت امام خمینی (ره) است. چه افتخاری بالاتر از اینکه فرمانده کل او ولایت فقیه است. امروز هم فضای ارتش و هوانیروز کاملا ولایی و معنوی است.

وی افزود: ارتش و هوانیروز بین مردم محبوبیت قابل قبول و بالایی دارند. وقتی ارتش در سخت‌ترین شرایط به یاری مردم می‌رود، هیچ گاه از یاد مردم نخواهد رفت. نمونه آن هم در سیل، زلزله و همچنین جابجایی مردم در دفاع مقدس است که هیچگاه از یاد مردم نخواهد رفت. البته باید توجه کنیم که این محبتی الهی است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه «امروز ارتش جمهوری اسلامی محبوب دل مردم است و دلیل این محبوبیت نیز خدا محوری ارتش است»، اظهار کرد: اگر ما برای خدا کار کنیم خداوند هم محبت ما را در دل‌های مردم می‌اندازد. هوانیروز و ارتش امروز این مسیر را در پیش گرفته؛ این مورد همین صراط مستقیم است که کوتاه‌ترین و بهترین راه رسیدن به خداست. ما در مسیر، بدون راهنما راه را گم می‌کنیم و آنهایی که از انقلاب و ولایت دور می شوند، در دامن دشمن می‌افتند؛ لذا باید حواسمان باشد که از ولایت فاصله نگیریم. وظیفه ما این است که جلوتر از ولایت حرکت نکنیم و نتیجه این مسیر نیز عاقبت بخیری است.

فتاح گفت:  استکبار امروز شمشیر کینه و دشمنی با ما را از رو بسته و هر روز تحریم‌های خود را شدت می‌دهد. راه پیروزی در این شرایط سخت باید یاد خدا باشد و توکل به او را نصب العین کنیم؛ در واقع طبق فرمایش قرآن، در دل سختی‌ها آسانی به دست می‌آید.

وی خاطر نشان کرد: ما در سخت ترین شرایط هستیم اما پیروزی های بسیار بزرگ هم در حال تولد است و فتح خرمشهرهای جدید در راه است. کسانی که در ایمان‌شان به رهبری و نظام تردید می‌کنند، نشانه ضعف آنها است. راه مقابله هم آمادگی و صبوری و تلاش ما است. اگر ما درست عمل کنیم نتیجه آن پیروزی است. ان‌شاالله صبر ملت زیر سایه ولایت در آستانه رقم زدن پیروزی‌های بزرگی برای ما است. کسی فکر نمی‌کرد که آمریکا اینگونه به هم بریزد؛ این کار خدا است.

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه با بیان اینکه «در بنیاد مستضعفان با همه ظرفیت در خدمت مردم هستیم و هرچه داریم برای مردم است»، اظهار کرد: ما از مقام معظم رهبری هم اذن گرفتیم و هرچه بتوانیم در این شرایط کرونایی به مردم کمک می کنیم. ما حتما شفاف عمل می کنیم و به مردم گزارش می دهیم و بنیاد مثل همه بنگاه‌ها مالیات می‌دهد و حواس‌مان به کارمندان‌مان نیز هست.

فتاح در بخش دیگری از صحبت‌های خود به جنجال آفرینی‌ها درباره عزم ایران و چین برای امضای سند همکاری‌های ۲۵ساله اشاره کرد و گفت: امروز در موضوع قرار داد ۲۵ ساله با چین ببینید چه سر و صدایی می‌کنند؛ آنها خیرخواه ملت ما نیستند. هرکاری که به نفع ملت ما باشد دشمن با آن برخورد می‌کند.

رئیس بنیاد مستضعفان در بخش دیگری از صحبت های خود به دوران دفاع مقدس و حضور خود در عملیات مرصاد اشاره و خاطرنشان کرد: در عملیات مرصاد منافقین در لباس بسیجی آمدند و شبیخون زدند؛ آنها برنامه‌ریزی کرده بودند تا تهران بیایند. شب سوم مرداد، نیمه‌های شب بود که ما دو گردان روی جاده بردیم و عملیات را شروع کردیم.

وی افزود: منافقین در رادیوهای خود اعلام کردند که ما فتاح را کشته‌ایم. شهید صیاد خودش سوار بر اولین بالگرد شد و به محل عملیات رفت و خلبانان پایگاه تبریز هم‌چندین نوبت ستون‌های منافقین را بمباران کردند. خداوند خواست تا در پایان دفاع مقدس انتقام سختی از منافقین بگیریم و در آن زمان هم در سخت‌ترین شرایط بودیم، اما خداوند از دل آن سختی یک‌ پیروزی بزرگ برای ملت ما رقم زد.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز