مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی آخرین وضعیت جوی استان های کشور در پایان هفته را تشریح کرد.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت آینده در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی و روز شنبه (۲۸ تیر) نیز در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گفته وی طی ساعات بعد ازظهر دو روز آینده در ارتفاعات هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات زاگرس واقع در استان‌های فارس، اصفهان و قم نیز رشد ابر و رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز یکشنبه تا سه شنبه (۲۹ تا ۳۱ تیر) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف است و حدود ۳ تا ۶ درجه افزایش دمای هوا در نوار شمالی خواهیم داشت، تصریح کرد: طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل باد شدید همراه با گرد و خاک دور از انتظار نیست.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، گفت: آسمان تهران فردا (۲۸ تیر) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۲۹ تیر) نیز صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز