عضو پیشین شورای شهر تهران در صفحه اینستاگرام خود نوشت: مطابق قوانین ملی ما، کنترل و پیشگیری از بیماری‌های واگیردار از وظایف حاکمیتی است و بنابراین شهرداری نیز مکلف به اقداماتی در این حوزه است؛ بهتر می دانیم مدیریت شهری در این خصوص منفعل عمل کرده است و این موج جدید حاصل اشتباهات بسیار از جوانب مختلف به ویژه حوزه مدیریتی است.

به گزارش مرور نیوز، سردار طلایی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: شیوع و بروز بیماری عجیب کرونا، دنیا را با چالشی بزرگ و چند بعدی روبرو کرده است و صد سال پس از همه گیری آنفلوانزای اسپانیایی، جهان یک همه گیری جدید را تجربه میکند.

مطابق قوانین ملی ما، کنترل و پیشگیری از بیماری‌های واگیردار از وظایف حاکمیتی است و در قوانین موضوعه، علاوه بر وزارت بهداشت، شهرداری نیز مکلف به اقداماتی در این حوزه است. در هفته‌ای که گذشت و در مصاحبه‌ای به انفعال مدیریت شهری در این خصوص اشاره کردم. هر چند عده‌ای از اشاره به یک تکلیف صریح قانونی برآشفتند اما روز گذشته یکی از اعضای محترم شورای شهر، ضمن اشاره به سه برابر شدن تعداد قربانیان بیماری، خبر از ابتلای هفتصد نفر از کارکنان شهرداری داد. این موج جدید حاصل اشتباهات بسیار از جوانب مختلف به ویژه حوزه مدیریتی است.

متاسفانه علی رغم فداکاری‌های بسیار کادر درمان از یک سو و کارکنان خدوم مدیریت شهری از سوی دیگر، انفعال و سهل انگاری سیاستگذاران و اصرار بر اجرای طرح ترافیک در شدیدترین روزهای شیوع، بار مضاعفی بر دوش شهروندان قرار داده و هر روز مردم و نیز پرسنل شهرداری را با مخاطرات بیشتر روبرو می‌کند. باور دارم که در عرصه سلامت، جایی برای بازی‌های سیاسی نیست، همچنانکه نمی‌توان از کنار بی‌عملی و بی‌مبالاتی‌های خطرناک به آسانی گذشت. مدیریت شهری با فاصله گرفتن از انفعال، باید کار جهادی و عالمانه در مقابله با کرونا را سرلوحه قرار دهد. امیدوارم با عزمی ملی و همکاری همگانی، هر چه سریع‌تر از این موج جدید، عبور کنیم.

اینستاگرام سردار طلایی

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز