جزئیات جذب سرباز طلبه در آموزش و پرورش برای سال تحصیلی 1400-1399اعلام شد.

به گزارش مرور نیوز، بخشنامه جذب سرباز طلبه برای سال تحصیلی 1400-1399 به استان‌ها ابلاغ شد که در این بخشنامه آمده است: در اجرای مصوبه فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر تسری مقررات خدمت وظیفه روحانیون در امور علمی،  فرهنگی و  تبلیغی در وزارت آموزش و پرورش و با توجه به محوز مورخ ششم اردیبهشت 1399 ستاد کل نیروهای مسلح و نامه شماره 1941 مورخ 13 خرداد 1399 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در نظر است همانند سنوات گذشته جمعی از روحانیون، دوران خدمت وظیفه خود را در فعالیت‌های آموزشی، پرورشی و امور فرهنگی به انجام برسانند.

بر این اساس سهمیه آن استان برای جذب و سازماندهی روحانیون وظیفه در سال تحصیلی 1400-1399  با توجه  به موارد ذیل تعیین می‌شود.

شرایط فردی شامل «دارا بودن کد فعال در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه»، «برخورداری از توانایی جسمی لازم برای انجام مأموریت‌های محوله»، «تعهد به انجام مأموریت‌های محوله در طول دوران خدمت سربازی»، «ملبس بودن به لباس روحانیت و تعهد به رعایت سایر شئونات روحانیت» و «دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی سطح یک حوزه» است.

از جمله ضوابط این طرح می‌توان به اولویت خدمت وظیفه عمومی این افراد در آموزش و پرورش، به منظور فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی و تدریس درس پرورشی اشاره کرد؛ همچنین اولویت محل خدمت این افراد مدارس با نیازهای خاص فرهنگی ـ تربیتی و مدارس شبانه‌روزی و مناطق محروم خواهد بود.

مدت خدمت وظیفه در آموزش و پرورش 24 ماه است و برای افرادی که در بین سال تحصیلی منتزع شده و یا مرتکب غیبت غیر موجه ( بیشتر از یک ماه) شوند، گواهی انجام وظیفه صادر نمی‌شود.

انجام خدمت وظیفه بر اساس این بخشنامه، صرفاً محدود به مدت یاد شده می باشد و با انقضای آن باید از ادامه خدمت جلوگیری به عمل آید؛ در ضمن انجام خدمت وظیفه هیچ گونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نخواد کرد.

به کارگیری مشمولین در شهرهای قم، مشهد و اصفهان مجاز نبوده و امکان صدور ابلاغ برای آنان در مناطق فوق مقدور نیست ضمنا تعیین محل خدمت سربازان طلبه باید خارج از محل اشتغال به تحصیل آنان باشد.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز