رئیس شورای عالی استان ها بیان کرد جامعه شورایی کشور بر اساس قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور شکل گرفته است.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان ها صبح امروز در سی و چهارمین اجلاس خطاب به آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه گفت شورای عالی استانها متشکل از ۷۵ نماینده از ۳۱ استان کشور است.

وی ادامه داد اصل تشکیل شورای عالی استان ها به موجب اصل ۱۰۱ قانون اساسی است و در اصل ۱۰۲ کار اصلی شورای عالی استانها بردن طرح به مجلس برای اصلاح امور قلمداد شده است.

علیرضا احمدی حتماً استحضار دارید که بردن طرح به مجلس تنها از سوی نمایندگان مجلس و بعد از آن شورای عالی استانها ممکن خواهد بود اما متاسفانه از این ظرفیت در سال های اخیر استفاده درستی نشده است.

رئیس شورای عالی استان ها گفت جامعه شورایی کشور جامعه بزرگی و ۱۲۵ هزار نفر هستند که این شبکه بر اساس قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور شکل گرفته است.

وی ادامه داد ما در کوچکترین روستاها هم عضو شورا داریم و تنها نهادی هستیم که می توانیم سیاست های خرد و کلان کشور را از مرکز کشور تا مرد های کشور به اجرا درآورده و ضامن اجرای درست آن باشیم.

احمدی گفت اگر امروز یکی از شهرداری ها در سراسر کشور تعریف شود خیلی از خدمات نیمه‌کاره و ابتر میماند از این رو شوراها در پیشبرد اهداف کلی کشور نقش بزرگی دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز