قبادی دانا از افزایش ۱۵ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی از مرداد ماه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی در جمع خبرنگاران در این باره اظهار کرد: با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و هدفمندسازی یارانه ها در هفته دولت مبلغ مستمری پرداختی برای مددجویان بهزیستی از محل هدفمندی یارانه ها در ماه مرداد با افزایش ۱۵ درصدی نسبت به قبل بر روی کارت بانکی مددجویان شارژ شد.

وی افزود: بر این اساس خانوار یک نفره مبلغ دریافتی شان از محل هدفمندی یارانه ها به عنوان مستمری از ۱۰۸  به ۱۲۵ هزار تومان، خانوار دونفره از ۲۱۵ به ۲۴۸ هزار تومان، خانوار سه نفره از ۲۸۹ به ۳۳۲ هزار تومان، خانوار چهار نفره از ۳۸۴ به ۴۴۲ هزار تومان و خانوار پنج نفره از ۴۱۶ به ۴۷۹ هزار تومان افزایش یافت و این مبلغ برای ماه مرداد بر روی کارت بانکی آنها شارژ شد.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه همچنین از محل اعتبارات سازمان بهزیستی هم مبالغی، ماهانه به مددجویان اختصاص می یابد گفت: بنابراین با احتساب مبالغی که از محل اعتبارات بهزیستی و از محل هدفمندی یارانه ها پرداخت می شود، حداقل عدد مستمری که خانوارهای تحت پوشش دریافت می کنند برای خانوار یک نفره ۱۸۸ هزار و ۵۰۰ تومان و برای خانوار پنج نفره ۵۹۹ هزار تومان خواهد بود.

قبادی دانا افزود: امیدواریم با تخصیص منابع از سوی سازمان برنامه بتوانیم مابه التفاوت افزایش مستمری را برای ماه های فروردین تا تیرماه در آینده نزدیک بپردازیم.

به گفته وی، این مبلغ از این پس در ماه های آینده نیز اعمال خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز