آخرین مهلت انتخاب رشته دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فردا شب به پایان می رسد.

به گزارش مرور نیوز، فرآیند انتخاب رشته دوره دکتری تخصصی سال ۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبانی که در آزمون سراسری دوره دکتری تخصصی سازمان سنجش آموزش کشور شرکت کرده‌اند، از  ۳ شهریورماه آغاز شد و تا ساعت ۲۴ فردا دوشنبه ۱۰ شهریور به پایان می رسد.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته بر اساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، می‌توانند متناسب با مجموعه امتحانی خود حداکثر تا ۸۰ رشته محل را در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کنند.

داوطلبان لازم است با مراجعه به سامانه www.azmoon.org دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دریافت کنند. متقاضیان دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی لازم است پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و درصورت دایر بودن رشته/گرایش مورد تقاضای خود در دانشگاه آزاد اسلامی، از طریق سامانه مذکور انتخاب رشته کنند.

داوطلبان لازم است با کد شناسه انتخاب رشته مندرج در ذیل کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و کد ملی اقدام به ورود به سامانه کنند و پس از پرداخت وجه ثبت‌نام نسبت به انتخاب رشته/محل‌های مورد نظر خود به ترتیب اولویت اقدام کنند. داوطلبان برای شرکت در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد باید هزینه‌ جدا پرداخت کنند. امسال ۱۰ هزار ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد. حدود ۵۴ درصد از این ظرفیت متعلق به رشته‌های علوم انسانی، ۱۸ درصد متعلق به فنی و مهندسی، ۱۶ درصد متعلق به علوم پایه، ۸ درصد متعلق به رشته‌های کشاورزی و حدود ۴ درصد متعلق به رشته‌های هنر است.

شهریه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی در همه دوره‌ها حداکثر ۸۰ درصد شهریه در دوره‌های شهریه‌پرداز دانشگاه های دولتی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز