جانشین پلیس آگاهی ناجا با افزایش آمار سرقت از ابتدای سال جاری گفت: سرقت اماکن و مغازه بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

به گزارش مرور نیوز، سردار فرامرز به‌گذر جانشین پلیس آگاهی ناجا با اشاره به افزایش برخی سرقتها از ابتدای سال جاری در سطح کشور، در این رابطه اظهار کرد: در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در بین سرقتهای مهم، سرقت اماکن 29 درصد، سرقت مغازه 26 درصد، سرقت موتورسیکلت 14 درصد، اتومبیل 10 درصد، کیف‌قاپی 10 درصد و منزل پنج درصد افزایش داشته است. 

جانشین پلیس آگاهی افزود: در همین مدت، کشفیات سرقتهای خرد که شامل قطعات و وسایل داخل خودرو و پلاک (اتومبیل و موتور) است با رشد 13 درصدی مواجه بوده و در مجموع می‌توان گفت با انجام اقدامات تخصصی، کشفیات مجموع سرقتها در پنج ماهه سال جاری، رشد 14 درصدی داشته است.

این مقام انتظامی، اجرای طرحهای عملیاتی مبارزه با سارقان و مالخران اموال مسروقه را یکی از برنامه‌های پیش‌روی پلیس آگاهی دانست و گفت: سامانه‌ای برای استرداد اموال مسروقه مکشوفه در بستر سایت پلیس (www.police.ir) راه‌اندازی شده تا هموطنان به راحتی بتوانند اموال خود را شناسایی و نسبت به تحویل آن اقدام کنند.

وی متذکر شد: قطعاً تلاشهای شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس آگاهی سراسر کشور و استفاده از ابزارهای علمی و آزمایشگاهی کشف جرائم در این زمینه تاثیر به‌سزایی داشته و کاهش فاصله وقوع تا کشف جرایم همچنان در اولویت مأموریتهای این پلیس قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز